Materiał Partnera Emkap Wytwórnia pościeli i kołder: W jaki sposób czyścić kołdry z puchu gęsiego?

Emkap Wytwórnia pościeli i kołder: W jaki sposób czyścić kołdry z puchu gęsiego?

Wypełnienie z pierza i puchu, zwłaszcza wysokiej jakości, takiej jak to oferowane przez Emkap Wytwórnię pościeli i kołder, jest gwarancją nie tylko ciepła, ale również puszystości, i lekkości. Puch gęsi zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, ma wysoką sprężystość i właściwości izolacyjne. Żeby jednak zachowywał swe wspaniałe wysokie parametry, musi być odpowiednio pielęgnowany. W jaki sposób dbać o kołdrę puchową?

Dlaczego warto wybierać naturalne wypełnienie z puchu gęsiego?

Puch gęsi ten najlepszej jakości pochodzi z korpusu wspomnianych ptaków. Jak wyjaśnia ekspert z firmy Emkap Wytwórnia pościeli i kołder E. Mielcarek:

Chcąc kupić kołdrę puchową wysokiej jakości, należy dopilnować, by była ona wypełniona puchem z gęsi nie kaczek. Kaczy puch na pewno jest tańszy, ale to ma też specyficzny zapach, który utrzymuje się nawet po praniu. To ten rodzaj wyrobu zwykle oferowany jest na bazarach, supermarketach. Gęsi puch to lepsze właściwości termoizolacyjne, paroprzepuszczalność i odparowanie wilgoci na zewnątrz.

Jak informuje nas nasz rozmówca wysokiej klasy kołdra i wyrób z puchu będzie pochodził z puchu pozyskiwanego z darcia manualnego, a nie mechanicznego, przez co będzie bardziej sprężyste i lżejsze.

Jak czyścić wyroby z puchu naturalnego?

Wyroby z puchu naturalnego muszą być odpowiednio pielęgnowane przez cały okres użytkowania. Z informacji uzyskanych w wytwórni pościeli i kołder Emkap, działającej w branży od 1926 roku, podstawą zachowania maksymalnej sprężystości puchu jest regularne wietrzenie jej. Wystarczy na parę godzin wystawić ją na dwór, unikając bezpośredniej ekspozycji na słońce. Chcąc oczyścić wyroby z puchu, specjaliści ze wspomnianej firmy polecają dwie metody czyszczenia. Jedna bez użycia wody w dobrej, sprawdzonej pralni chemicznej, druga z użyciem specjalnych środków piorących w tradycyjnej pralce. Istotne jest, unikanie wysokich temperatur, obrotów wirowania, a także silnej chemii bez żadnych enzymów aktywnych, zmiękczaczy itp. substancji.

Opracowanie:

Emkap Wytwórnia pościeli i kołder E. Mielcarek

Poznań , Gołębia 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas