Artykuł sponsorowany Drzewa alejowe – jak zmieniają oblicze polskich miast?

Drzewa alejowe – jak zmieniają oblicze polskich miast?

W polskich miastach zarówno małych, jak i dużych, prowadzonych jest obecnie wiele przedsięwzięć w dziedzinie rewitalizacji przestrzeni urbanistycznej, czy też jej rekultywacji. W centrach powstają dzięki temu piękne parki oraz ogrody botaniczne, a także place, które nie są jednak oparte o kostkę brukową i fontanny, ale również o byliny oraz krzewy. Duże znaczenie mają również drzewka alejowe, dzięki którym szare wąskie ulice nabierają kolorytu i życia!

Zakres wykorzystania drzew alejowych

Drzewa alejowe wykorzystywane są dzisiaj w bardzo rozmaity sposób. Mogą on być sadzone w ogrodach miejskich, we wcześniej istniejących już alejach, przed urzędami, kościołami, czy szpitalami, a także wzdłuż ulic. W ostatnim przypadku możliwe do zastosowania są zarówno rośliny, które wrastają korzeniami w ziemię, jak i też te, które można sadzić w dużych, żelbetonowych dekoracyjnych donicach. Drzewa alejowe często zalicza się do specjalnych odmian, które nie przekraczają wysokości 2 metrów. Spotkać można jednak również i te znacznie większe…

Warto wiedzieć! Oprócz drzew alejowych, wzdłuż ulic coraz częściej w dużych donicach betonowych oraz kamiennych sadzi się różnokolorowe byliny. Popularne stały się również wrzosy oraz trawy ozdobne, które pięknie wyglądają latem, czy też zimą. Ich zaletą jest zaś brak konieczności specjalistycznego pielęgnowania.

Przykłady drzew alejowych

Drzew alejowych jest nawet kilkadziesiąt gatunków. W Polsce popularne są jednak: klon zwyczajny, kasztanowiec czerwony, kasztanowiec zwyczajny, brzoza pożyteczna, buk pospolity, surmia, grab pospolity, modrzew europejski, wiśnia piłkowana, platan klonolistny, wiśnia osobliwa, dąb szypułkowy, lipa kaukaska, czy też wiąz pożyteczny. Jak warto zatem zauważyć, nie tylko drzewa liściaste idealne są do wypełniania przestrzeni miejskich, ale również swoje zastosowanie mają rośliny iglaste, w tym różnego rodzaju krzewy. Sam dobór odpowiedniego gatunku, powinien być zaś dostosowany do jakości gleby, warunków przestrzennych rozrostu, czy też temperatury.

Skąd pozyskiwane są drzewka alejowe?

Drzewa alejowe różnych gatunków oraz najwyższej jakości hodują specjalistyczne szkółki drzewne. To one są gotowe na realizacje złożonych zamówień, oferując rośliny w gruncie, jak i w pojemnikach. Najlepsze firmy, zapewniają przy tym profesjonalny transport, co przy drzewkach alejowych jest szczególnie ważne. W województwie lubelskim, dużym zainteresowaniem cieszy się szkółka SZKOŁUT HOVEST, która obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych oraz publicznych. Przedsiębiorstwo to wyróżnia się zaś nie tylko atrakcyjnymi cenami oraz elastycznością obsługi, ale także pełnym doradztwem botanicznym i proekologicznością. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas