Materiał Partnera Dlaczego warto używać kołder z naturalnego pierza i puchu oferowanych przez Zakład Usługowy Małgorzata Kuźbik?

Dlaczego warto używać kołder z naturalnego pierza i puchu oferowanych przez Zakład Usługowy Małgorzata Kuźbik?

Dobry i nieprzerwany sen wymaga spełnienia kliku warunków, do których zaliczyć można porządny materac, przewietrzone pomieszczenie i co najważniejsze pościel wysokiej jakości. Kołdra i poduszka z naturalnym wsadem, wykonanym z puchu lub pierza ptactwa wodnego jest ekologicznym, długotrwałym i zdrowym rozwiązaniem. W tym artykule dowiesz się, czemu warto zakupić naturalną pościel sypialnianą od Małgorzaty Kuźbik. Zapraszamy do lektury.

Mocne strony pościeli z puchu i pierza

Pościel wykonana z pierza lub puchu ptactwa wodnego (kaczek lub częściej gęsi) jest wykorzystywana od bardzo wielu lat. Jest ona jednym z najlepszych, ekologicznych rozwiązań, które dobrze znają nasze babcie. Dziś w dobie wszechobecnych syntetyków zarówno w ubraniach, jak i pościelach, kołdra czy poduszka z puchu gęsiego uchodzi za dobro luksusowe, posiadające bardzo wiele zalet. Pościel z puchu lub pierza jest lekka, a przy tym sprężysta i miękka. Oprócz tego, dzięki budowie trójwymiarowej i haczykowatej puch gęsi zapewnia użytkownikom właściwą cyrkulację powietrza podczas wszystkich pór roku. Można zakupić pościel z naturalnym wsadem – całoroczną lub wiosenno-letnią i jesienno-zimową, które różnią się od siebie wagą wsadu praz odmiennym uszyciem, które dzieli wsad na małe charakterystyczne kieszonki, dzięki czemu wypełnienie nie przesuwa się i zostaje na swoim miejscu, co ma znaczenie szczególnie zimą.

Co więcej, zimą kołdra z puchu zapewni ciepło i nie spowoduje przegrzania się oraz nadmiernego pocenia, z kolei upalnym latem przyniesie przyjemny chłód. W połączeniu z wysokiej jakości materiałami, jest bardzo delikatna w dotyku. Dzięki elastyczności pierze, jak i puch są odporne na odkształcenia, w związku z czym, taki zakup to inwestycja na długie lata. Przy odpowiedniej konserwacji (pranie, czyszczenie, wietrzenie) może służyć w dobrym stanie nawet do 50 lat. Niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja, aby uniknąć zbijania się pierza lub puchu w grudki. Nie bez znaczenia jest również właściwe przechowywanie poduszek, jaśków i kołder w sytuacji, kiedy ich nie używamy, np. w danej porze roku. Pościel z pierza lub puchu powinna być odłożona i magazynowana w suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

Powody, dla których warto pomyśleć o kołdrze w puchu

Puch jest najdelikatniejszym surowcem pozyskiwanym od zwierząt z miejsc, które są najbardziej narażone na zmarznięcie. W związku z tym, kołdra z naturalnym wsadem tego rodzaju jest uważana za produkt najwyższej jakości. Pierze ma nieco gorsze właściwości termoizolacyjne, ale nadal uważane jest jako świetna alternatywa dla zwykłych, tanich i wątpliwej jakości kołder syntetycznych. Pozyskiwanie pierza lub puchu musi odbywać się tylko w sprawdzonych hodowlach i przeprowadzane w odpowiednim terminie. Oprócz tego, pióra muszą zostać poddane specjalistycznemu czyszczeniu oraz dezynfekowaniu. Wszystkie wykonywane zabiegi mają na celu usunięcie brzydkiego zapachu i szkodliwych substancji oraz drobnoustrojów. Czyszczenie pierza odbywa się, za pomocą ciepłej wody, a następnie jest suszone. Pościel z pierza nie przepada za wysokimi temperaturami, silnymi środkami piorącymi i intensywnym wirowaniem.

Odświeżanie pierza i puchu najlepiej powierzyć specjalistycznej firmie, jak Zakład Usługowy Małgorzata Kuźbik z Kalisza w województwie wielkopolskim, który służy fachowym doradztwem w wyborze pościeli, a także podejmie się każdego, nawet najtrudniejszego zadania. Wysokiej jakości wyroby z pościeli muszą być wykonane z wysortowanego odpylonego oraz idealnie czystego puchu i pierza. Wychodząc naprzeciw nowoczesnym potrzebom klientów poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii produkcyjnych, można stworzyć ekologiczne kołdry i poduszki w różnych rozmiarach, które będą przyjazne alergikom, dzięki wzbogaceniu  puchu i piór w specjalistyczną powłokę teflonową. Do tego zakładu możesz oddać każdą kołdrę lub poduszkę z pierza lub puchu i mieć pewność, że zostanie ona odpowiednio wyczyszczona, zachowując swoją pierwotną formę i kształt. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas