Artykuł sponsorowany Czym różnią się ładowarki teleskopowe od przegubowych?

Czym różnią się ładowarki teleskopowe od przegubowych?

Ładowarki teleskopowe i przegubowe to popularne maszyny wykorzystywane w gospodarstwach rolnych. Różnią się one między sobą wielkością udźwigu oraz zwrotnością, dlatego jedne wykorzystywane są przede wszystkim w budynkach inwentarskich, drugie zaś lepiej sprawdzą się w pracach polowych. Po czym poznać ładowarkę teleskopową i przegubową? Dowiedz się, jakie cechy ma każda z nich.

Czym są ładowarki teleskopowe i przegubowe?

Ładowarki rolnicze są nowoczesnymi maszynami, które powoli wypierają ciągniki z ładowaczem czołowym. Korzysta się z nich w celu pobierania i przewożenia różnych materiałów, np. paszy, obornika czy zbóż. Spośród różnych rodzajów ładowarek najczęściej wymienia się ładowarki teleskopowe i przegubowe. Ładowarka teleskopowa posiada ramię, na którym osadzone są dwie osie skrętne, natomiast ładowarka przegubowa nazwę swą zawdzięcza przegubowi pełniącemu rolę podwozia ze sztywnymi osiami jezdnymi. Maszyny te mogą być wyposażone w chwytaki, łyżki, widły, ostrza do nabijania bel lub inny osprzęt rolniczy.

Jakie są różnice między ładowarką teleskopową a przegubową?

Obydwa rodzaje ładowarek mają swoje wady i zalety. Z jednej strony ładowarki teleskopowe JCB cenione są ze względu duży zasięg pracy oraz znaczny udźwig, jednak z drugiej – maszyny te posiadają ograniczoną zwrotność. Z tego względu ładowarki teleskopowe nie mogą być wykorzystywane w niewielkich pomieszczeniach.  Zupełnie inaczej prezentują się możliwości ładowarek przegubowych. Cechuje je lepszy promień skrętu, co stwarza możliwość pracy nawet w trudno dostępnych miejscach. Niestety w standardowych wersjach brak teleskopu niekorzystnie wpływa na zasięg i wielkość udźwigu maszyny.

Ze względu na ograniczenia techniczne ładowarek teleskopowych i przegubowych, na rynku pojawiło się rozwiązanie pośrednie, czyli ładowarka teleskopowo-przegubowa –  mówi nam pracownik firmy AgromarketŁącząc zalety obydwu maszyn, stworzono ładowarkę wszechstronną, która jest nie tylko wystarczająco zwrotna, ale też posiada satysfakcjonującą wysokość podnoszenia.

Którą ładowarkę rolniczą wybrać?

Ładowarki teleskopowe najlepiej wykorzystać do prac polowych oraz w pomieszczeniach, w których możliwy jest swobodny przejazd maszyny. Małą ładowarkę przegubową dobrze jest mieć w pomieszczeniach, gdzie kluczowe znaczenie ma łatwość manewrowania maszyną. Ten rodzaj ładowarki przyda się podczas przewożenia obornika, rozwożenia paszy, ale też w gospodarstwach ogrodniczych o wąskich przejściach. Mniejsze maszyny to również odpowiedni wybór dla niewielkich gospodarstw zajmujących się hodowlą zwierząt.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas