Artykuł sponsorowany Czym jest zrywka drewna, czyli usługa oferowana przez Zakład usług leśnych Adama Arnisty?

Czym jest zrywka drewna, czyli usługa oferowana przez Zakład usług leśnych Adama Arnisty?

Zakład usług leśnych, którego właścicielem jest Adam Arnista, funkcjonuje na rynku nieprzerwanie od 2013 roku. Siedziba firmy zajmującej się leśnictwem mieści się w Strzelnikach, na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Jedną z prac leśnych oferowanych przez to konkretne przedsiębiorstwo jest zrywka drewna. Dowiedz się, co dokładnie oznacza to pojęcie oraz jakie są sposoby klasyfikacji tej usługi.

Czym jest zrywka drewna?

Zrywka drewna to inaczej transport surowca z miejsca pozyskania. Jest to dość skomplikowany i kosztowny proces, którego celem jest przewiezienie drewna do miejsca składowania lub załadunku. Zrywka drzewa wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy i bogatego doświadczenia. Nieumiejętne działania mogą bowiem zniszczyć zarówno surowiec, jak i podłoże. Firma Adama Arnisty ma oczywiście tego świadomość, dlatego cały proces przeprowadza z zachowaniem najwyższych standardów, respektując wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Jakie są rodzaje zrywki?

Zrywkę drewna można podzielić na dwa sposoby. Pierwszy z nich uwzględnia rodzaj wykorzystywanego sprzętu. W tym konkretnym zakresie można wyróżnić zrywkę ręczną, konną, choć w niektórych krajach zamiast koni wykorzystuje się też słonie, grawitacyjną i mechaniczną. Najpopularniejsze jest oczywiście ostatnie rozwiązanie. Pozwala ono bowiem wykonać wszystkie działania sprawnie i bez zbędnych przestojów. Zakład usług leśnych Adama Arnisty wykorzystuje w tym celu profesjonalny sprzęt w postaci ciągników rolniczych i specjalistycznych. Drugiego podziału dokonuje się z uwzględnieniem sposobu transportowania. W tej materii można wymienić zrywkę wleczoną, kiedy drewno przez cały czas styka się z glebą/ściółką, półpodwieszoną, kiedy część drewna jest podwieszona, a część dotyka ziemi oraz podwieszoną, w której surowiec w ogóle nie dotyka ziemi. Najbezpieczniejsza jest natomiast zrywka nasiębierna, ponieważ wówczas drewno jest załadowane w całości na ciągnik, co eliminuje ryzyko wystąpienia uszkodzeń gleby.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas