Materiał Partnera Co należy wiedzieć na temat metod wycinania drzew?

Co należy wiedzieć na temat metod wycinania drzew?

Wycinanie drzew jest często konieczne, zwłaszcza jeżeli zagrażają one bezpieczeństwu ludzi, a także w przypadku, gdy trzeba przygotować teren pod inwestycję. Wtedy na pomoc przychodzi nam profesjonalna firma, która na co dzień zajmuje się wycinaniem drzew. Stosują one różne metody, których charakterystykę przybliżmy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Klasyczna metoda wycinania drzew

Metoda klasyczna, jeżeli chodzi o wycinkę drzew, to rodzaj prac, które możemy spotkać najczęściej w trakcie przeprowadzania wycinki drzew leśnych. Polega ona na wykonaniu w drzewie dwóch nacięć, czyli skośnego oraz poziomego w celu utworzenia klina po obu stronach drzewa w taki jednak sposób, by nie przecięły się one nawzajem. Po wykonaniu nacięć tego typu możemy spokojnie przewrócić drzewo, które zamierzamy wyciąć. Warto wspomnieć, iż przy tej metodzie nie musimy wyposażać się w specjalne podnośniki czy też inne urządzenia, dzięki którym dostaniemy się na wyższy poziom, ponieważ wycinkę metodą klasyczną wykonuje się z poziomu gruntu. Metoda ta może być stosowana wszędzie tam, gdzie nie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych elementów architektury w momencie, gdy obalimy ścięte drzewo.

Alpinistyczna metoda wycinania drzew

Alternatywą dla klasycznej wycinki jest oczywiście metoda alpinistyczna, która z kolei polega na tym, iż osoba przeprowadzająca wycinkę przedostaje się na górę przy pomocy specjalnego podnośnika lub linek alpinistycznych i przeprowadza tę pracę poprzez stopniowe cięcie poszczególnych kawałków danego drzewa. Jest to metoda, która znajduje zastosowanie na terenach zabudowanych oraz takich, gdzie klasyczna metoda wycinki jest niemożliwa. Warto wspomnieć, iż w przypadku wycinki naprawdę wysokich drzew stosuje się również specjalne liny mające na celu ściągnięcie ściętych fragmentów drzewa w jak najbardziej bezpieczny sposób, aby nie narazić nikogo na straty materialne lub zdrowotne w momencie, gdy ów konar bezwładnie spadałby z większej wysokości. 

Gdzie można zgłosić się po profesjonalne usługi wycinania drzew?

Firma Puss&Piast oferuje wysokiej jakości usługi wycinania drzew obiema tymi metodami. Firma ta zatrudnia jedynie wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, który pracują na specjalistycznym sprzęcie, przestrzegają wszelkich zasad bezpieczeństwa, a także mają szeroką wiedzę na temat swojego fachu, sztuki ogrodniczej i obowiązujących norm prawnych jak również załatwiają wszelkie potrzebne zezwolenia na wycinkę drzew. 

Opracowanie:

Puss&piast Anna Piastowicz

Sobin , Grafitowa 25

Podziel się