Materiał Partnera Żurawie samochodowe – jakie prace wykonamy przy ich pomocy?

Żurawie samochodowe – jakie prace wykonamy przy ich pomocy?

Żurawie samochodowe to stały element krajobrazu każdej dużej inwestycji budowlanej. Bez nich wiele prac byłoby wręcz niemożliwe do wykonania. Jednak na tym nie kończy się ich zastosowanie. Możliwości przenoszenia ciężkich ładunków są przydatne również w innych sektorach przemysłu. W poniższym artykule opisujemy zadania, do których wykonania optymalne będzie użycie dźwigu.

Plac budowy

Najbardziej podstawowym zastosowaniem, jakie znajdują żurawie samochodowe, są specjalistyczne prace budowlane. Szczególnie w przypadku wieżowców i niezwykle wysokich obiektów. Dźwig Demag AC100 jest w stanie unieść ładunek o ciężarze 100 ton przy podstawowym wysięgu 52 metrów poszerzonym o 17 metrów wysięgu dodatkowego. Sprzęt ten dostępny jest w ofercie wynajmu żurawi samochodowych firmy Dźwig Nowy Sącz.

Dźwig na placu budowy wykorzystywany jest przede wszystkim do podnoszenia ciężkich materiałów i przenoszenia ich w poziomie lub unoszenia w potrzebną wysokość. Znajduje on też zastosowanie w procesie montażu i demontażu hal, gdzie służy do umieszczania elementów konstrukcyjnych w odpowiednich miejscach. Świetnie sprawdzają się w zadaniach takich jak rozbiórka – budynków, mostów i innych konstrukcji stalowych.

W zakresie prac remontowych na mniejszą skalę użyteczne są podnośniki koszowe, stosowany w przypadku, gdy prace na wysokości wymagają działań precyzyjnych w stabilnych warunkach. Ich wysięg jest jednak krótki i w zależności od modelu wynosi około 20-30 metrów długości.Transport i załadunek

Możliwości dźwigowe żurawi samochodowych sprawiają, że są one powszechnie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie odbywa się załadunek i rozładunek różnego rodzaju towarów. Z tego też powodu nie można zawęzić ich zastosowania jedynie do jednej gałęzi przemysłu. Dźwig samochodowy wykorzystamy zarówno do stawiania słupów, jak i montażu konstrukcji stalowych czy rozładunku.

Specjalistyczne żurawie są charakterystycznym elementem każdej stoczni, gdzie pracuje się z wyjątkowo ciężkimi elementami konstrukcyjnymi. Bez nich niewykonalny byłby bezpieczny montaż masztów. Możliwości techniczne dźwigów używanych powszechnie pozwalają na bezpieczny załadunek maszyn i ich rozładunek. Często dźwig samochodowy jest jedynym sposobem rozładowania kontenerów lub naczep. Podnoszenie elementów wielkogabarytowych wymaga zachowania odpowiednich standardów bezpieczeństwa obejmujących stan techniczny dźwigu, postępowanie jego obsługi oraz przygotowanie otoczenia do pracy. Popularność żurawi samochodowych i podnośników koszowych sprawia, że pojawia się wiele atrakcyjnych ofert z zakresu usług dźwigowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas