Materiał Partnera Złom – śmieci, czy możliwość zarobku?

Złom – śmieci, czy możliwość zarobku?

W obecnych czasach produkujemy ogromne ilości odpadów. Co więcej – część z nich, to surowce, które nadają się do ponownego wykorzystania. Doskonałym przykładem są tutaj różnego rodzaju odpady metalowe, które zamiast wyrzucać, warto oddać do specjalnego punktu skupu. W ten sposób nie tylko przysłużysz się środowisku, ale możesz także podreperować domowy budżet. Jakie metale opłaca się sprzedawać?

Dodatkowe pieniądze – niewielki wysiłek

Czy każdy z nas może zarobić na odpadkach? Oczywiście i jest to prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy udać się do skupu złomu. W każdym mieście znajduje się firma, przyjmująca odpady metalowe, a kwota, którą możesz za nie uzyskać różnie się w zależności od surowca i wahań rynkowych. Warto więc skontaktować się ze skupem, takim jak Zakład Przerobu Złomu, gdzie bez problemu oddasz kable miedziane i dokonasz recyklingu metali kolorowych. W ten sposób możesz podreperować swój budżet. Możesz także zaoferować takie działanie swojemu dziecku – nauczysz je w ten sposób dbania o środowisko za pomocą segregacji odpadów do recyklingu oraz dasz możliwość zdobycia dodatkowego kieszonkowego.

Miedź – drogocenny surowiec na wyciągniecie ręki

Miedź, ze względu na swoje dobre właściwości przewodzące wykorzystywana jest do budowy przewodów. Z tego względu znajdziemy właściwie w każdym urządzeniu elektronicznym - komputerze, kuchence, telewizorze. Ze względu na jej szerokie wykorzystanie światowe zasoby tego surowca gwałtownie się kurczą. Warto więc oddać niepotrzebne elementy miedziane do skupu, by wspomóc naszą planetę i umożliwić dalsze jej wykorzystanie. Co więcej, ze względu na szybkie kurczenie się jej zasobów, ceny za kilogram miedzi na skupach sięgają nawet 20 zł za kilogram.

Warto pamiętać o tym także planując rozbiórkę budynku. Wiele dachów pokrytych jest bowiem blachą miedzianą, której sprzedaż pozwoli nam na całkiem spory zarobek.

Skup aluminium

Kolejnym z metali, które nas otaczają, jest aluminium. Jest to srebrny metal, który łatwo się gnie w dłoniach. Wykonane są z niego felgi samochodowe, a także puszki z napojami, po które bardzo często sięgamy. Jeśli chcesz przysłużyć się planecie, wystarczy segregować je, a po zebraniu odpowiedniej ilości oddać do punktu skupu. Satysfakcja jest podwójna, ponieważ nie tylko zrobisz coś dobrego, ale również na tym zarobisz, nikogo nie trzeba więc chyba zapewniać, że warto wprowadzić ten nawyk we własnym domu.

Demontaż konstrukcji stalowych

Stal to również metal, który ma szerokie zastosowanie, zwłaszcza w branży budowlanej. Buduje się z niego wiaty, hale, magazyny i inne obiekty przemysłowe. Jeśli w najbliższej przyszłości czeka Cię rozbiórka takiej konstrukcji, warto skorzystać z usługi demontażu konstrukcji stalowej, oferowanej przez punkty sprzedaży i skupu złomu. W ten sposób nie tylko zlecisz specjalistom wykonanie tego zadania, ale również masz pewność, że metalowe odpady trafią do recyklingu.

Opracowanie:

Podziel się