Materiał Partnera Zastosowanie tworzyw sztucznych w transporcie i magazynowaniu

Zastosowanie tworzyw sztucznych w transporcie i magazynowaniu

Tworzywa sztuczne to grupa materiałów o niezwykle szerokim zastosowaniu. Wykorzystywane są we wszystkich dziedzinach naszego życia i otaczają nas ze wszystkich stron pod rozmaitymi postaciami. Swój uniwersalny charakter zawdzięczają przede wszystkim dużym możliwościom obróbki oraz różnorodności właściwości, jakimi charakteryzują się poszczególne tworzywa.

Bezpieczne pojemniki na produkty spożywcze

Odporność na działanie czynników atmosferycznych, wilgoci, a także na uszkodzenia mechaniczne to podstawowe właściwości tworzyw sztucznych, które możemy odnaleźć w większości materiałów z tej grupy. Te, które ponadto nie wchodzą w reakcje chemiczne z otoczeniem, wykorzystywane są na potrzeby branży spożywczej do magazynowania i transportowania żywności. Skrzynki i pojemniki z tworzyw sztucznych mogą zostać dopuszczone do kontaktu z produktami spożywczymi, jeśli nie powodują przenikania do produktów spożywczych szkodliwych substancji oraz w żaden sposób nie wpływają na skład chemiczny i tym samym zapach czy smak potraw. Łatwość w czyszczeniu i prostota konstrukcji opakowań również przyczyniają się do zapewnienia higienicznych warunków składowania.

Skrzynki, jakie branży spożywczej zapewnia producent pojemników z tworzyw sztucznych, firma Peksan, sprawdzają się przede wszystkim w przechowywaniu produktów takich jak mięso i przetwory mięsne, drób, ryby, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze czy cukiernicze. Zgodność z normami w zakresie obróbki tworzyw sztucznych i produkcji opakowań pozwala natomiast wykorzystywać je wielokrotnie, a te zużyte mogą zostać poddane recyklingowi. To właśnie odpowiednia gospodarka wyrobami z tworzyw sztucznych ma ogromny wpływ na ekologiczny charakter tych rozwiązań.

Wyroby z tworzyw sztucznych w logistyce

Skrzynki z tworzyw sztucznych mają szerokie zastosowanie w magazynowaniu i transporcie. Te wyposażone w ażurowe dno i ścianki zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w chłodni, natomiast zastosowanie skrzynek obrotowych pozwoli zaoszczędzić przestrzeń potrzebną do przechowywania pustych pojemników – w zależności od kierunku ułożenia mogą one tworzyć stabilny stos lub wchodzić jedno w drugie. Uniwersalny charakter pozwala wykorzystać je nie tylko na gruncie branży spożywczej, ale też podczas przechowywania czy przewożenia rozmaitych artykułów technicznych. Skrzynki nie są jednak jedynymi wyrobami, jakie są wykorzystywane w procesach logistycznych. Jak już wspomnieliśmy, szerokie możliwości obróbki pozwalają nadawać tworzywom sztucznym rozmaite formy.

Funkcjonalnym rozwiązaniem są pojemniki magazynowe otwarte na jednym z boków. Pozwalają na łatwy pobór towaru, który można wyjmować bez przekładania pudeł, natomiast ustawione na wózku transportowym mogą tworzyć przesuwny regał. Coraz większą popularnością cieszą się także plastikowe palety oraz skrzyniopalety dostępne w standardowych wymiarach 1200x800 mm lub 1200x1000 mm. Pozwala to transportować je przy pomocy dowolnego pojazdu czy urządzenia do tego przeznaczonego. Niewątpliwym atutem tych wyrobów jest żywotność dłuższa niż w przypadku palet drewnianych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas