Artykuł sponsorowany Zastosowanie tworzyw sztucznych w przemyśle – najważniejsze wyroby

Zastosowanie tworzyw sztucznych w przemyśle – najważniejsze wyroby

Wysoka wytrzymałość tworzyw sztucznych w połączeniu z niskim kosztem ich produkcji sprawia, że elementy z nich wykonane są niezwykle wszechstronne i stosowane m.in. w przemyśle. W tej branży wykorzystuje się chociażby płyty z poliwęglanu komorowego i litego, które charakteryzują się chociażby niewielką wagą przy jednocześnie sporej trwałości. Jakie jeszcze zastosowanie mają tworzywa sztuczne w przemyśle?

Tworzywa konstrukcyjne i kurtyny

Wiele elementów konstrukcyjnych wykonywanych jest dla branży przemysłowej właśnie z tworzyw sztucznych. Spore możliwości produkcyjne pozwalają na stworzenie wyrobów o wysokim stopniu powtarzalności, które są idealnie dopasowane do konkretnych maszyn, urządzeń czy fragmentów obiektów przemysłowych. Z tworzyw sztucznych powstają m.in. płyty, pręty oraz tuleje, które w swojej ofercie posiada firma Ramlex. Ten sprawdzony producent jest w stanie dostarczyć klientom elastyczne kurtyny.

Wykonane z miękkich pasów PCW są świetnym rozwiązaniem dla intensywnie eksploatowanych zakładów, gdzie przejście pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami musi być praktyczne. Takie kurtyny drzwiowe i bramowe są dodatkowo łatwe w czyszczeniu, a ich montaż nie przysparza wielu problemów. Miękkie pasy z tworzyw sztucznych, z których się je tworzy, dostępne są ponadto w wielu wersjach kolorystycznych. Daje to możliwość lepszego oznaczenia konkretnych przejść – w zakładach przemysłowych to bardzo ważny element zwiększania funkcjonalności obiektu. Jakie jeszcze wyroby z tworzyw sztucznych stosuje się w przemyśle?

Wszechobecne tworzywa sztuczne

Niezwykle dużo elementów maszyn, urządzeń czy rozmaitych układów, to części wyprodukowane zatem z tworzyw sztucznych. Oprócz takiego zastosowania wykorzystuje się ten materiał do produkcji wspomnianych kurtyn drzwiowych i bramowych z miękkich pasów, ale nie tylko. Sporym zainteresowaniem cieszą się płyty z poliwęglanu komorowego i litego. Gwarantują one sporą wytrzymałość przy jednocześnie niskiej wadze, dlatego ich zastosowanie jest dość wszechstronne. W halach przemysłowych wykonuje się z nich najczęściej przeszklenia, które mogą być umieszczone nawet w ramach okiennych.

Zakłady przemysłowe generujące w trakcie funkcjonowania wysoki hałas, poszukują natomiast rozwiązań pozwalających skutecznie go ograniczyć. Doskonale sprawdzą się ekrany akustyczne z akrylu i poliwęglanu, które również zaliczają się do elementów z tworzyw sztucznych stosowanych w przemyśle. Ekrany takie charakteryzują się doskonałą izolacyjnością akustyczną, pozostając jednak przezroczystymi i praktycznymi konstrukcjami. Z PCW przygotowuje się też płyty faliste i trapezowe. Ich zastosowanie jest również dość wszechstronne. W przemyśle warto zdecydować się na wzmocnione ich wersje, które są dodatkowo zbrojone włóknem szklanym. Sprawdzą się np. jako osłony ścian, zadaszenia czy pokrycia dachowe w obiektach przemysłowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas