Materiał Partnera Zastosowanie sznurów i taśm do wkładów kominkowych

Zastosowanie sznurów i taśm do wkładów kominkowych

Materiały niepalne stosowane są w miejscach szczególnie narażonych zarówno na bezpośrednie działanie ognia, jak i na wysokie temperatury. Specjalnym rodzajem tego typu materiałów są materiały izolacyjne, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także umożliwiają ograniczenie strat ciepła. Takimi materiałami są taśmy i sznury do wkładów kominkowych. Sprawdźcie jakie mają one zastosowanie.

Sznury kominkowe

Sznur kominkowy, zwany też uszczelką kominkową, to uszczelnienie wytwarzane z wysokiej jakości włókien szklanych typu E. Występuje on w przekroju okrągłym, w kolorze czarnym lub białym i w średnicach 4-25 mm. Czarny sznur powstaje w wyniku impregnacji specjalnym, wysokotemperaturowym barwnikiem. Ciemny barwa w znacznym stopniu poprawia estetykę uszczelnienia i powoduje, że izolacja nie wyróżnia się na tle wkładów.

-Poprzez zastosowanie do produkcji technologii dziewiarskiej, sznur kominkowy jest elastyczny i miękki, a to w dużym stopniu ułatwia montaż w uszczelnianych powierzchniach. Tego typu uszczelnienie mocuje się do powierzchni specjalnym klejem wysokotemperaturowym lub silikonem – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Europolit.

Sznury szklane dostępne są także w twardszej odmianie (z rdzeniem). Standardowo dostarczane są na szpulach papierowych w odcinkach o długości 50 lub 100 mb. Używane są do uszczelniania drzwiczek we wkładach kominkowych i kotłach CO.

Taśmy kominkowe

Szklane taśmy samoprzylepne to termoizolacja, którą instaluje się między szybą a ramą drzwiczek kominkowych. Wykonywane są z przędzy teksturowanej o dużej wytrzymałości, tworzonej ze szkła typu E. W przypadku taśm, specjalna technologia produkcji zapewnia im wyjątkową miękkość oraz sprężystość, a to podnosi właściwości uszczelniające i termoizolacyjne. Dzięki samoprzylepnej warstwie można szybko i wygodnie zamontować taśmę na szybach i ramiach drzwiowych w kominkach. Co więcej, poprzez impregnację specjalnym barwnikiem wysokotemperaturowym w kolorze czarnym można znacznie poprawić estetykę wyrobu.

Standardowo taśmy kominkowe dostarczane są na szpulach tekturowych w odcinkach o długości 50 lub 100 mb.

Podsumowanie

Sznury i taśmy do wkładów kominkowych pełnią bardzo istotną funkcję jaką jest ograniczenie emisji szkodliwego dymu powstającego w procesie spalania paliw stałych do ogrzewanego obiektu. Dzięki zapewnieniu kominkowi szczelności wpływają na jego bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Zarówno sznury jak i taśmy kominkowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdego wkładu kominkowego z zamkniętą komorą spalania.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas