Artykuł sponsorowany Zastosowanie pomp z rozdrabniaczem

Zastosowanie pomp z rozdrabniaczem

Sedesy w każdym domu mają do wypełnienia trudne zadanie – poza tym, że umożliwiając nam zaspokojenie naszych potrzeb fizjologicznych, to często służą również do usuwania różnego rodzaj odpadów organicznych, takich jak resztki jedzenia. Należy bardzo ostrożnie decydować co wrzucamy do sedesu, gdyż zbyt duże obiekty mogą zablokować odpływ. Rozwiązaniem tego typu problemów są pompy z rozdrabniaczem. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest pompa z rozdrabniaczem?

Pompa z rozdrabniaczem – znana również jako pomporozdrabniacz – to zasilane prądem elektrycznym urządzeniem, które umożliwia przetłaczanie ścieków fekalnych, odpadów organicznych oraz innych obiektów umieszczanych w sedesie przez kanały ściekowe o średnicy mniejszej, niż standardowa średnica pionu kanalizacyjnego. Jak to możliwe? Pompa – jak wskazuje na to jej nazwa – wyposażona jest w nóż tnący, który obracając się z dużą prędkością rozdrabnia przepływające przez nie odpady, umożliwiając przetransportowanie je przez przewody, które normalnie uległyby zapchaniu.

Zastosowanie pomp z rozdrabniaczem

Takie rozwiązanie znajduje dość szerokie zastosowanie przede wszystkim w gospodarstwach domowych. Kiedy należy rozważyć ich zastosowanie?

Pompy z rozdrabniaczem stosowane są wszędzie tam, gdzie toaleta nie może zostać podłączona do standardowego pionu kanalizacyjnego – mówi przedstawiciel firmy DambatZ sytuacją taką mamy do czynienia, kiedy toaleta ma zostać urządzona w pomieszczeniu, które nie zostało do tego przeznaczone. Doprowadzenie do takiego pomieszczenia rury o standardowej średnicy jest zazwyczaj niemożliwe lub łączy się z kosztowną przebudową. Ominięciem problemu jest zastosowanie rur o mniejszych średnicach. Pompa z rozdrabniaczem umożliwia podłączenie sedesu do takiego rury bez ryzyka, że ulegnie ona zapchaniu.

Specjalne pompy z rozdrabniaczami znajdują również zastosowanie w pompowniach komunalnych i zakładowych. Mogą być również używane do pompowania gnojówki w gospodarstwach rolnych.

Skąd pomysł na pompy z rozdrabniaczem?

Pierwsze pompy wyposażone w elektryczne noże to wynalazek francuski, opracowany już w latach 60-tych XX wieku. W okresie tym miał miejsce duży wzrost cen nieruchomości, dlatego popularnym rozwiązaniem było dzielenie dużych mieszkań i domów na pomniejsze lokale. Wymagało to jednak pełnego dostosowania wydzielonych nieruchomości do użytku – a więc stworzenie w nich oddzielnych toalet. Stworzenie dodatkowych pionów kanalizacyjnych jest bardzo kosztowną modernizacją, stąd też pojawiło się zapotrzebowanie na urządzenia umożliwiające transport ścieków mniejszymi rurami, która można niskim koszt ukryć w ścianach lub podłogach. Urządzeniem tym stały się właśnie pomporozdrabniacze. Do dziś pozwalają one dowolnie modernizować dostępną przestrzeń mieszkalną przy relatywnie niskich kosztach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas