Artykuł sponsorowany Zastosowanie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśle

Zastosowanie hydrauliki siłowej we współczesnym przemyśle

Hydraulika siłowa to podstawa funkcjonowania wielu branż w przemyśle ciężkim lotniczym czy stoczniowym Zobaczmy, jakie zastosowanie znalazły współcześnie układy hydrauliki siłowej? Dlaczego są tak popularne i pożądane przez inżynierów tylu branż? Czym kierować się przy zleceniu naprawy urządzeń opartych na hydraulice siłowej?

Bez hydrauliki siłowej nie funkcjonowałby żaden praktycznie przemysł. Elementy hydrauliki siłowej podnoszą wydajność wielu maszyn, zwiększając nie tylko ich moce przerobowe, ale również usprawniając sterowanie nimi. Dokładność i precyzyjność działania np. koparki jest właśnie możliwa dzięki zastosowaniu w niej wysoce technologicznie zaawansowanych rozwiązań, w tym elementów hydrauliki siłowej.

Gdzie znalazły zastosowanie układy hydrauliczne?

Układ hydrauliczny spotykamy w różnych częściach konstrukcyjnych maszyn. Hydraulika siłowa może być zastosowana w postaci:

  • pomp hydraulicznych,
  • zaworów,
  • siłowników hydraulicznych,
  • cylindrów hydraulicznych umożliwiających przenoszenie ciężkich przedmiotów,
  • silników hydraulicznych.

Spotkamy je zatem w napędach urządzeń do tłoczenia gazów, w podnośnikach, hamulcach, prasach, różnego rodzaju obrabiarkach. Z elementów hydrauliki siłowej, które podlegają okresowemu serwisowaniu w firmach takich, jak Hydro Dyna Mechanika Maszyn Zbigniew Kuriata, korzystają takie branże jak:

  • przemysł stoczniowy,
  • przemysł samochodowy,
  • przemysł lotniczy,
  • przemysł hutniczy,
  • przemysł maszynowy,
  • przemysł górniczy.

Sprawność układu hydraulicznego zależy od serwisu

Ze względu możliwość pracy z dużymi obciążeniami i dużą precyzją wykonania, urządzenia hydrauliczne wykorzystuje się przy nowoczesnym budownictwie, rolnictwie czy też motoryzacji o wiele częściej niż np. układy mechaniczne i elektryczne. Na hydraulice siłowej oparte jest działanie hamulców w samolotach, wypuszczane podwozie czy też układ kierowniczy w samochodach, bądź działanie ciężkich maszyn typu wywrotki, wózki widłowe, podnośniki. Niezawodność układu hydraulicznego zależy od poprawnie z odpowiednią częstotliwością wykonywanego serwisu układu hydraulicznego. Jego celem jest sprawdzenie poszczególnych elementów składowych układu przy wykorzystaniu sprzętu do pomiaru wydajności, ciśnienia oraz temperatury urządzenia. Specjalistyczne firmy, ceniące swoich klientów zadbają o właściwe przeczyszczenie układu oraz wymianę części nienadających się do dalszej eksploatacji. Profesjonalny serwis to również otwarte doradztwo, co do zakresu sugerowanych prac konserwująco-naprawczych, pozwalających klientowi poznać faktyczny stan maszyny. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego możliwa jest ocena, czy potrzebny jest gruntowny remont instalacji, czy być może wystarczy poddać elementy fachowej regeneracji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas