Materiał Partnera Zapoznaj się z wpływem postępu technologicznego na pracę tartaku Drewmar

Zapoznaj się z wpływem postępu technologicznego na pracę tartaku Drewmar

Postęp technologiczny widać wszędzie, również w obróbce drewna. Ręczne narzędzia, takie jak piły czy strugarki, zostały zastąpione nowoczesnymi maszynami CNC, czyli urządzeniami sterowanymi komputerowo. Dzięki temu tartak Drewmar oferuje swoim klientom wyłącznie wysokiej jakości drewno, które można zastosować między innymi do stworzenia elementów konstrukcji więźby dachowej. Do czego wykorzystuje się niezwykle precyzyjne maszyny CNC w obróbce ciesielskiej?

Wszechstronne zastosowanie drewna

Drewno to materiał, który gości na każdym placu budowy. Dziś tworzy się z niego nie tylko więźbę dachową, ale również całe szkielety domów drewnianych. Tarcicę, którą można zakupić w tartaku Drewmar w Kraszewicach, wykorzystuje się także do wykonania szalunku, ale również do drewnianych opakowań, które sprawdzają się w wielu dziedzinach przemysłu. To materiał, który znajduje swoje zastosowanie w transporcie i przechowywaniu towaru, a wszystko za sprawą pojemnych i solidnych palet drewnianych.

Drewno gości również w naszych domach. Można z niego stworzyć nie tylko niezwykle efektowne i trwałe elementy wyposażenia wnętrz, takie jak stoły czy komody – drewno jest również uniwersalnym materiałem na deski podłogowe czy też dekorację ścienną w postaci boazerii. W wielu aranżacjach goszczą też stoliki wykonane ze wspomnianych wcześniej palet. Aby jednak w pełni wykorzystać jego potencjał, trzeba najpierw poddać je obróbce. Dzisiaj nieocenioną pomocą w przygotowaniu drewna do użytku są maszyny CNC.

Do czego wykorzystuje się maszyny CNC w obróbce ciesielskiej?

Jeszcze do niedawna piłowanie drewna kojarzyło się z ciężką pracą, dzisiaj do wycięcia określonego rozmiaru wystarczy naciśnięcie jednego przycisku na maszynie CNC. Nowoczesne urządzenia sterowane komputerowo pozwalają nie tylko na szybkie i bezpieczne wycięcie określonej długości, ale również na precyzyjne docięcie elementu pod wybranym kątem. Co więcej, maszyny CNC w obróbce ciesielskiej z powodzeniem zastępują również frezarkę. Dzięki specjalnym końcówkom skrawającym przygotowanie krokwi, kalenic czy murłat stało się o wiele prostsze.Z tego względu firmy specjalizujące się w  produkcji więźby dachowej, drewna konstrukcyjnego, tarcicy oraz palet, takie jak tartak Drewmar, korzystają z nowoczesnych maszyn CNC do obróbki ciesielskiej, co znacznie przyspiesza czas realizacji zleceń.

Maszyny CNC do obróbki więźby umożliwiają wykonywanie skomplikowanych połączeń, np. na jaskółczy ogon, wykonanie otworów pod kątem. Nie bez znaczenia jest też możliwość nadania końcówkom krokwi ozdobnego kształtu. Warto zauważyć, że maszyny CNC miały wpływ również na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa i solidności drewnianych konstrukcji. Wszystko za sprawą szczeliniarek, dzięki którym łączenia można ukryć w drewnie. Jak widać, postęp technologiczny w każdej dziedzinie przyczynia się do poprawy komfortu pracy i jakości tworzonych produktów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas