Materiał Partnera Zabezpieczenie produktu opakowaniem foliowym

Zabezpieczenie produktu opakowaniem foliowym

Nie tylko przemysł spożywczy korzysta z folii jako higienicznego i prostego w obsłudze sposobu na zabezpieczenie żywności. Wiele innych gałęzi używa jej do opakowywania produktów. Producenci worków i reklamówek foliowych proponują szereg możliwości, kolorów i kształtów. Jakie cechy opakowań foliowych sprawiają, że jest to tak popularnie stosowana metoda? Dlaczego warto wybrać ten sposób?

Zalety opakowań foliowych          

Popularność plastiku utrzymuje się na całym świecie od wielu lat. Nie ma sklepu spożywczego, w którym zabrakłoby tego prostego i lekkiego narzędzia do pakowania. Szerokie zastosowanie worków foliowych obejmuje wszystkie rodzaje produktów sklepowych, a także dużych magazynów. W opakowania tego typu zawija się nie tylko wyroby spożywcze, ale także artykuły użytku domowego, materiały budowlane, czy artykuły papiernicze.

Folia, dzięki swojej mocnej strukturze proponuje jej użytkownikom zabezpieczenie owiniętego nią elementu w sposób higieniczny. Ta zaleta sprawia, że producenci żywności takiej jak suszone owoce, przyprawy, przekąski, a także nasiona i zboża są bezpośrednio wkładane do odpowiedniej wielkości worków foliowych. Gwarantuje to, że trafią one do domu klienta wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Firmą proponującą usługi z zakresu produkcji opakowań plastikowych, folii LDPE oraz worków foliowych jest Nowaplast ze Złotego Stoku. Jest to producent, który w procesie wytwarzania materiałów plastikowych używa nowoczesnych technologii i prezentuje swoim klientom nowe wyroby, a także umożliwia stworzenie modelu folii zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem zamawiającego.

Opakowania zrobione z plastiku to nie tylko higieniczny i wytrzymały materiał. Jest to także bardzo ekonomiczna metoda pozwalająca na znaczne zmniejszenie kosztów producenta związanych z wydatkami na opakowania. Folia jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, ale jednocześnie pozwala na utrzymanie wysokiego jakościowo wyglądu prezentowanych przez niego produktów. Jest to kolejna korzyść, która przemawia nie tylko do twórców produktów, ale także do osób zajmujących się wyglądem opakowań.   

Jak wybrać odpowiednią folię?

Inwestor lub właściciel produkcji, aby wybrać właściwy materiał zabezpieczający, musi odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, które pozwolą mu dopasować optymalny rodzaj folii. Niezwykle ważnym zagadnieniem, jeśli chodzi o opakowanie, jest rodzaj pakowanego przedmiotu. Jeśli jest on pakowany ręcznie, można zastanowić się nad zastosowaniem worków plastikowych. Wtedy określona ilość produktu będzie trafiała do opakowania, po czym zostanie w nim zapieczętowana.

Kolejną kwestią będzie rozmiar oraz ciężkość danej rzeczy. Warto sprawdzić, czy klasyczny rozmiar dostępny u producenta lub w hurtowni wystarczy. Jeśli żaden z dostępnych modeli nie będzie spełniał wymogów, należy zastanowić się nad zamówieniem worków foliowych na miarę. Jest to doskonała możliwość do stworzenia oryginalnego opakowania, które będzie wyróżniało się na półce sklepowej.

Cel pakunku jest także ważną kwestią. W zupełnie innej sytuacji są producenci, którzy pakują produkty w oddzielne worki foliowe niż ci, którzy zamawiają specjalną folię LDPE, która ma zabezpieczać całe zgrzewki lub palety. Z tym typem folii można spotkać się szczególnie w biznesie wysyłkowym. Jest tak dlatego, że jej struktura, odpowiednio napięta właściwie chronić owinięty nią przedmiot. Dodatkowym atutem tej folii jest zabezpieczenie obiektu przed zalaniem lub wilgocią.

Wiele możliwości w gamie worków foliowych oraz folii nie ułatwia wyboru producentom lub przewoźnikom, którzy mają zapotrzebowanie na plastikowe opakowania. Właściwie dobrana do zastosowania powłoka foliowa może zdecydowanie ułatwić transport oraz przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów.

Opracowanie:

Nowaplast Konstancja Nowakowska

Złoty Stok , Niska 5

Podziel się