Materiał Partnera Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz – produkcja silników lotniczych

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz – produkcja silników lotniczych

Chociaż polski przemysł lotniczy nie może być porównywany z największymi światowymi potęgami, to jednak produkowane przez zakłady lotnicze silniki, czy części do silników są najwyższej jakości. Jednym z wiodących przedsiębiorstw w tej branży jest Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz, działająca od roku 1952, a obecnie współpracująca z wieloma firmami międzynarodowymi. Dowiedz się więcej o ich ofercie z naszego artykułu!

Przedsiębiorstwo WSK PZL-Kalisz wytwarza najwyższej jakości wyroby dla sektora lotniczego

W Polsce działa wiele firm, które produkują wyroby przemysłu lotniczego. Są to przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa oraz firmy z udziałem kapitału zagranicznego bądź z mniejszościowym udziałem Skarbu Państwa. Jest wśród nich WSK PZL-Kalisz. Należy ona do przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej Polski, prowadzących działalność na potrzeby bezpieczeństwa i obronności państwa oraz dla utrzymania międzynarodowego pokoju.

Potencjał wytwórczy wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz znajduje się przede wszystkim w zaawansowanej infrastrukturze i stosowanych technologiach, wysoko wykwalifikowanej kadrze oraz zapleczu badawczym i naukowym pozwalającym na stworzenie produktów o najwyższej jakości. Znajomość obróbki materiałów, mechaniki i odlewnictwa pozwala na kooperację i przyjmowanie zamówień na sprawdzone części zamienne do silników samolotowych oraz gotowe silniki lotnicze i inne wyroby dla sektora lotniczego.

Dowiedz się jakie rodzaje silników produkuje Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz!

W Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz produkowane są przede wszystkim silniki samolotowe oraz części do silników. Specjalnością zakładów są silniki tłokowe w układzie gwiazdowym cylindrów. To najbardziej popularny rodzaj silnika stosowany w lotnictwie, zwłaszcza w samolotach. Silniki gwiazdowe wykorzystywane są przede wszystkim w samolotach szkoleniowych, akrobacyjnych oraz innych małych samolotach. Jednostki tłokowe w układzie gwiazdowym generują większą moc niż silniki w układzie płaskim lub rzędowym.

Oprócz silników tłokowych przedsiębiorstwo zajmuje się także produkcją podzespołów do silników przepływowych oraz do silników wysokoprężnych. W ofercie firmy jest też naprawa jednostek, które produkuje przedsiębiorstwo, oraz usługi dla przemysłu z zakresu obróbki cieplnej, obróbki cieplno-chemicznej oraz obróbki skrawaniem.

Opracowanie:

PZL Kalisz Wytwórnia sprzętu komunikacyjnego

Kalisz , Częstochowska 140

Podziel się