Materiał Partnera
Wysokiej klasy narzędzia do nitów i nitonakrętek

Wysokiej klasy narzędzia do nitów i nitonakrętek

Nitowanie to proces wymagający odpowiednich materiałów, ale też narzędzi. Odpowiednie umieszczenie nitów lub nitonakrętek w elemencie powinno być wykonywane za pomocą właściwego sprzętu, który ponadto wpływa znacząco na czas realizowanych prac. Dobre narzędzia do nitów i nitonakrętek są w stanie przyspieszyć nitowanie – jakie dokładnie modele wykorzystuje się do tego celu?

Ręcznie, ale precyzyjnie

Jedną z najpopularniejszych nitownic wykorzystywanych do nitonakrętek jest model ręczny dźwigniowy. Narzędzie to jest proste w obsłudze i nie wymaga skomplikowanego przeszkolenia, a jego niewątpliwą zaletą jest możliwość współpracy z nitonakrętkami wykonanymi z wielu materiałów. Świetnie sprawdzi się do nitowania nitonakrętek stalowych, miedzianych, aluminiowych czy nierdzewnych. Należy pamiętać, że tego typu urządzenie przeznaczone jest do pracy w warunkach serwisowych. Nitownice ręczne dźwigniowe do nitonakrętek znajdują się w rozbudowanej ofercie renomowanych producentów, do których grona zalicza się firma Metalmax zajmująca się dostarczaniem nitów zrywalnych, nitonakrętek i narzędzi do ich montażu. Nitownice ręczne świetnie sprawdzają się do zastosowań domowych. Nie zajmują wiele miejsca, a ich wykorzystanie możliwe jest w dowolnym położeniu. Zrealizowanie trwałych połączeń w różnego rodzaju konstrukcjach przestrzennych możliwe jest właśnie dzięki  ręcznej nitownicy. Doskonale sprawdza się ona zatem do łączenia elementów stelaży, osłon czy obudów. Jakie jeszcze typy nitownic można znaleźć w ofercie renomowanych sklepów?

Szybkie i profesjonalne działanie

Nieco droższym, ale z pewnością oferującym szybsze oraz bardziej komfortowe nitowanie jest nitownica pneumatyczna lub akumulatorowa. W przypadku pierwszego rozwiązania warto zwrócić uwagę szczególnie na czas montowania poszczególnych nitów czy nitonakrętek w elementach z różnego materiału. Jest on zdecydowanie krótszy niż przy zastosowaniu nitownic ręcznych i sprawia, że cały proces wykonywany jest profesjonalnie i szybko. Konieczne jest jednak dopasowanie narzędzia do konkretnego materiału, z którego wykonane są stosowane nity czy nitonakrętki. Dobrym rozwiązaniem są też nitownice akumulatorowe, które wyposażone są dodatkowo w efektywny, zapewniający długi czas pracy akumulator. Po jego naładowaniu urządzenie może pracować bezprzewodowo, gwarantując wysoką wydajność i nitowanie na wysokim poziomie. Warto w przypadku wyboru nitownicy zasięgnąć porady specjalisty – renomowana firma produkująca nity i nitonakrętki nierzadko w swojej ofercie posiada także profesjonalne narzędzia do ich montażu.

Opracowanie:

Metalmax.Nity, Nitonakrętki, Śruby. Mikita Lech

Żabieniec , Asfaltowa 12k

Podziel się