Materiał Partnera Wynajem wózków widłowych. Zalety rozwiązania

Wynajem wózków widłowych. Zalety rozwiązania

Wózki widłowe są niezbędne do prawidłowego działania wielu firm. Lecz małe i młode przedsiębiorstwa przeważnie nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu. Niektórzy sprzedawcy oferują możliwość wynajmu wózków. Jest to oferta atrakcyjna ze względu na niższe koszty i wysoką elastyczność. W tym artykule przeczytasz, dla kogo przeznaczona jest taka opcja i czy jest to rentowna inwestycja.

 

Zakup czy wynajem?

 

Jeśli nie stać nas na zakup nowego wózka widłowego, możemy zdecydować się na sprzęt używany. Trzeba jednak uwzględnić poziom eksploatacji, ewentualne naprawy i wymianę części. Zakup używanego wózka przeważnie wiąże się z dodatkowymi działaniami i kosztami. Jeszcze tańszym rozwiązaniem jest wynajem. My tylko płacimy uzgodnione pieniądze, a właściciel udostępnia nam wózek widłowy, naprawia usterki, dba o wykonywanie przeglądów okresowych i opłaca koszty UDT. Taka oferta odciąża zarówno przedsiębiorcę, jak i pracowników, którzy musieliby zajmować się bieżącymi naprawami.

 

Umowy krótko- i długoterminowe

 

Cena wynajmu wózka widłowego zależna będzie od rodzaju umowy. Najbardziej opłaca się skorzystać z oferty długoterminowej, która polecana jest przede wszystkim firmom używających sprzętu na stałe. Wynajem krótkoterminowy kierowany jest do tych, którzy potrzebują wózka do jednej pracy lub na kilka czy kilkanaście dni. Mogą to być przedsiębiorstwa, które tylko okresowo mają potrzebę wysokiego składowania lub raz na jakiś czas muszą przetransportować ciężkie towary. W firmach, które nie mają magazynu z wysokim składowaniem, przeważnie nie ma też osoby ze stosownymi uprawnieniami do kierowania wózkiem widłowym. Dlatego oferta wynajmu może także uwzględniać zatrudnienie operatora na kilka godzin.

 

Rozwiązanie tymczasowe i bezpieczne

 

Wynajem wózka widłowego jest bardzo dobrą ofertą dla młodych firm, które nie posiadają wystarczającego kapitału ani nie mają zdolności kredytowej. Z drugiej strony wzięcie kredytu na nowy wózek może być problemem przy chęci zaciągnięcia kredytu na inną niezbędną inwestycję. 

Ekspert z firmy HM Serwis w Katowicach dodaje: Nowe firmy często nie są w stanie przewidzieć, jak potoczy się ich sytuacja finansowa. Zakup wózka widłowego to poważna inwestycja, która musi się zwrócić poprzez wykonywanie pracy przy stałych zleceniach. Mała rozpoznawalność na rynku, brak stałych klientów i niewielka ilość zleceń sugerują stosowanie rozwiązań tymczasowych, z których w każdej chwili będzie można zrezygnować lub zamienić na bardziej opłacalne.

 

Podziel się