Materiał Partnera Wykorzystywanie siatek

Wykorzystywanie siatek

W sporcie bardzo ważną rolę pełnią rozmaite akcesoria. Takimi bez wątpienia są siatki sportowe, które wykorzystywane są w wielu dyscyplinach. Poza najbardziej znanymi sportami, gdzie są używane, czyli m.in. siatkówką, piłką nożną, czy tenisem zastosowanie znalazły one w sportach takich jak choćby golf, gdzie służą jako zabezpieczenia pól golfowych. Jednak siatek nie używa się tylko w sporcie, zatem jakie jeszcze mają one zastosowanie?

Wykorzystywanie siatek w sporcie

Siatki sportowe wykorzystywane są jako zabezpieczenia. Bez trudu znajdziemy je na boiskach piłkarskich, czy orlikach, gdzie stosowane są jako piłkochwyty chroniące przed dalekim wybiciem piłki poza boisko, niejednokrotnie także zabezpieczające obiekty w niedalekiej odległości od boisk przed uszkodzeniem. Do ich produkcji wykorzystuje się polipropylen o zwiększonej gęstości oraz poliamid, które są stabilizowane termicznie i UV. Wieloetapowy proces produkcyjny ma na celu zwiększenie ich wytrzymałości, zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i warunki atmosferyczne.

Boiska do piłki nożnej, siatkówki, tenisa oraz golfa to tylko niektóre dyscypliny, w których można używać siatek jako zabezpieczenia.

Siatki wykorzystywane w siatkówce, hokeju i tenisie są dodatkowo wzmocnione taśmą. To zapewnia im również lepszą estetykę. Ponadto ich sprzedawcy oferują produkty w najróżniejszych kolorach, dzięki bez trudu dopasujemy barwę siatek np. do barw klubowych. Przy tym siatki te charakteryzują się szerokim zakresem oczek ( od 4,2 mm) i sznurków

Siaki do piłki nożnej najczęściej wykorzystywane są do bramek piłkarskich. Charakteryzują się podobnymi parametrami co wspomniane wcześniej siatki. Dostępne są ich rozmaite rozmiary, które odpowiadają różnym wielkościom bramek.

Siatki stosowane są także jako elementy zabezpieczające np. pola golfowe i pola paintballowe. Są one bardzo wytrzymałe i zapobiegają opuszczeniu piłki golfowej wyznaczone pola, a także doskonale odgradzają teren pola golfowego i paintballowego.

Gdzie się jeszcze zastosowanie mają siatki?

Siatki wykorzystywane są nie tylko w sporcie. Produkty te niezbędne są także w przemyśle, sadownictwie, a także turystyce i do ochrony zwierząt. W przemyśle siatki stosuje się do zabezpieczeń kontenerów, regałów magazynowych oraz rozmaitych składowisk, np. odpadów. Muszą być one niezwykle wytrzymałe. Producent siatek z firmy Produkcyjno-Handlowo-Usługowej "Krys –Mar" oferuje siatki wykonane z polipropylenu i poliamidu, których wymiary zależą od indywidualnych potrzeb klienta.

W sadownictwie siatki używane są do zabezpieczania krzewów i drzewek owocowych przed szkodliwym działaniem ptaków. Ponadto służą jako zabezpieczenie namiotów foliowych.

Siatki mogą być także stosowane do zabezpieczenia balkonów przed ptakami oraz jako ochrona dla kotów i innych zwierząt domowych. Poza tym siatki wykorzystywane są w ogrodach zoologicznych, a także jako woliery dla ptaków.

W turystyce największą popularnością cieszą się siatki na relingi i katamarany oraz siatki maskujące stosowane w strzelectwie, myślistwie itp. W tej branży używane są także liny i sznury.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas