Materiał Partnera Wykorzystanie spawania w różnych gałęziach przemysłu

Wykorzystanie spawania w różnych gałęziach przemysłu

Spawanie to metoda łączenia elementów metalowych poprzez stopienie ich brzegów w wysokiej temperaturze. Temperaturę tę można uzyskać różnymi metodami, zastosowanie usług spawalniczym ma też miejsce w wielu różnych branżach przemysłu, od przemysłu stoczniowego, przez budownictwo, po małe elementy metalowe wykorzystywane w różnych celach. Nieco więcej o spawalnictwie usługach przeczytasz w naszym artykule.

Spawanie zbiorników i konstrukcji metalowych

Najbardziej oczywistym spawaniem usługi jest budowa konstrukcji metalowych. To metoda wykorzystywana w budownictwie, najczęściej przy stawianiu hal opartych o konstrukcje z metalu. Usługę spawania hal świadczą duże firmy spawalnicze, świadczące usługi na najwyższym światowym poziomie. Aby dobrze wykonać konstrukcje stalowe należy zachować podstawowe zasady bhp, ponieważ spawanie konstrukcji z metalu jest niebezpiecznym zajęciem. Jest jednak powszechnie wykorzystywana, gdyż budowa konstrukcji stalowych to opłacalna inwestycja. Metody spawania wykorzystuje się także przy budowie różnego rodzaju zbiorników i silosów z metalu. Zastosowanie zbiorników wykonanych z cienkich blach związane jest głównie z rodzajem materiału i przeznaczeniem zbiornika. Producent zbiorników na zamówienie wytwarza zbiorniki na ciecze, zbiorniki na gazy i na materiały sypkie.

Meble metalowe do zastosowań indywidualnych i zbiorowych

Z wykorzystaniem metod spawalniczych produkuje się także meble z metalu. Są to meble, które można stosować w pomieszczeniach mieszkalnych, choć ich głównym zastosowaniem są pomieszczenia użytkowe takie, jak szatnie, czy magazyny. Producent mebli metalowych P.K. Spaw oferuje szeroki wybór szaf metalowych, stołów i innych mebli. Firma ta jest także producentem elementów metalowych do mebli. Drobne elementy spawane znajdują zastosowanie także przy produkcji mebli drewnianych, czy tradycyjnych mebli z płyty, jako elementy spajające i tym podobne. 

Podziel się