Artykuł sponsorowany Wszystko, czego być może nie wiesz w temacie piaskowania kamienia

Wszystko, czego być może nie wiesz w temacie piaskowania kamienia

W związku z piaskowaniem kamienia warto wiedzieć, że mamy tutaj do czynienia przede wszystkim ze specjalnym procesem obróbki, do którego przeprowadzenia wykorzystuje się wpływ strumienia składającego się z piasku korundowego. Oczywiście, nie jest to wszystko, co warto wiedzieć w związku z tym tematem, dlatego też po więcej przydatnych informacji zapraszamy poniżej.

Podstawowe informacje

W temacie piaskowania kamienia dobrze będzie najpierw skupić się na opisie kilku najbardziej podstawowych kwestii związanych w głównej mierze ze sposobem działania piaskarki. Urządzenie to wykorzystuje siłę sprężonego powietrza. Jeśli natomiast chodzi o sposób, w jaki wytwarzane jest sprężone powietrze, warto wiedzieć, że jego produkcja przeprowadzana jest wewnątrz specjalnego kompresora, który to najczęściej ma charakter przejezdny oraz jest zamocowany na przyczepie pojazdu. Oczywiście, jak łatwo się domyślić, czynności związane z piaskowaniem będą wymagały dużej ilości powietrza, dlatego też najlepszej jakości piaskarki zawsze mają odpowiedni jego zapas.

Dokładniej rzecz ujmując, kompresor powinien w tym zakresie odznaczać się wydajnością rzędu 7-10 metrów sześciennych na minutę. Co więcej, w temacie kompresorów warto wiedzieć także to, że najczęściej wykorzystywany rodzaj tego typu urządzeń w przypadku piaskarek stanowią kompresory spalinowe, gdyż modele elektryczne niespecjalnie sprawdzają się w zakresie czynności przeprowadzanych właśnie przez piaskarki. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów piaskarek, choć trzeba przy tym zaznaczyć, że w znaczącej większości przypadków będziemy mieli tutaj do czynienia z urządzeniami o dość umiarkowanych rozmiarach. W efekcie, piaskarkę tego rodzaju można bezproblemowo umieścić chociażby na rusztowaniu, ale za to będziemy musieli liczyć się prawdopodobnie z częstym zmienianiem ścierniwa.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Skoro już wyjaśniliśmy sobie powyżej wszelkie najbardziej podstawowe kwestie, dobrze będzie przejść teraz do tematu piaskowania kamienia. Zanim jednak to zrobimy, pragniemy nadmienić, że tekst ten powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PPU Sawicki świadczącej usługi związane między innymi właśnie z piaskowaniem. Tak więc, mając do czynienia z piaskowaniem kamienia najważniejsze będzie przygotowanie powierzchni. Warto wiedzieć, że piaskowanie kamienia najczęściej zostaje przeprowadzone na dociętych płytach kamienia, ale nie oznacza to wcale, że piaskowania nie można wykorzystać w celu chociażby udekorowania danej powierzchni. Jednakże, trzeba wiedzieć, że w tym celu najpierw trzeba będzie zająć się polerowaniem i przyklejeniem foliowego szablonu.

Sama powierzchnia powinna być z kolei jak najbardziej to możliwe gładka. Jeśli natomiast chodzi o obróbkę powierzchni surowych, tutaj będziemy mieli do czynienia z nieco wyższym poziomem zaawansowania. Wynika to z faktu, że tego rodzaju obróbka będzie wymagała od nas chociażby zaaplikowania tak zwanego kleju kostnego, który to trzeba najpierw rozpuścić w kąpieli wodnej. Następnie, niezbędny krok stanowić będzie również zmiana faktury z polerowanej na szlifowaną lub półpolerowaną. W przypadku piaskowania warto wiedzieć, że szczególnie przydatne rozwiązanie stanowi impregnat zapewniający załamywanie kąta światła na całej powierzchni płyty, co w efekcie zmniejszy kontrast pomiędzy powierzchnią piaskową i polerowaną.

To nie wszystko

Na koniec, w temacie piaskowania kamienia dobrze będzie wspomnieć jeszcze o kilku kwestiach. Mowa przede wszystkim o tym, że proces piaskowania kamieni składa się w głównej mierze z dwóch kroków. Pierwszy skupia się wokół osuszania kamienia oraz zabezpieczenia całości powierzchni. Drugi krok natomiast stanowi odklejenie wszelkich dociętych elementów, przy czym trzeba zrobić to w taki sposób, aby odsłonić część, która to miała być zmatowiona. Element kamienny natomiast umieszczony jest w komorze piaskarskiej, w której to dochodzi do procesu piaskowania na wszystkich tych częściach, które to nie zostały zabezpieczone folią.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas