Artykuł sponsorowany Wszystko, co warto wiedzieć na temat hydraulicznych pomp śrubowych – poznaj ofertę firmy Pompy Wawrzyński!

Wszystko, co warto wiedzieć na temat hydraulicznych pomp śrubowych – poznaj ofertę firmy Pompy Wawrzyński!

Hydrauliczna pompa śrubowa składa się z rotora, statora oraz uszczelnienia mechanicznego. Należy do rodzaju pomp wyporowych, a specjalna śruba ślimakowa wewnątrz poddawana jest ruchowi rotacyjnemu. Ten rodzaj pomp cechuje się wysoką wydajność, długą żywotnością, a co najważniejsze szerokim zastosowaniem w pompowaniu nawet bardziej zanieczyszczonych cieczy o dużej lepkości i gęstości. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat i poznaj ofert firmy Pompy Wawrzyński – zapraszamy do lektury!

Cechy charakterystyczne pomp hydraulicznych śrubowych

Pompa śrubowa jest rodzajem pompy wyporowej, której zasada działania popiera się na obracaniu śruby ślimakowej, wymuszającej zasysanie się cieczy. Wspomniana śruba wykonuje ruch rotacyjny, podczas którego dochodzi do przemieszczania się komór wyporowych wzdłuż osi pompy. Zassanie medium odbywa się poprzez obrót względem siebie rotora i statora. W praktyce ten rodzaj pomp bywa nazywanym urządzaniami ślimakowym. Dzięki temu, że pompa śrubowa nie zawiera zaworów zwrotnych nie ma możliwości wydostania się medium z powrotem nawet, gdy nie będzie zasilnia. Dzięki unikalnej konstrukcji to urządzenie cechuje się, niską awaryjnością, a przez co dużą żywotnością bez konieczności specjalnych zabiegów konserwujących oraz wysoką wydajnością.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pomp śrubowych?

Pompa śrubowa sprawdza się w wielu warunkach, nawet tych najtrudniejszych. Wszędzie tam, gdzie trzeba przepompować inne medium niż woda także ten rodzaj urządzenie sobie poradzi. W związku z tym, znajduje ona zastosowanie w pompowaniu ścieków w warunkach domowych, jak i w oczyszczalniach ścieków, gnojowicy wytwarzanej w gospodarstwach rolnych, zajmujących się hodowlą zwierząt. Dodatkowo, można ją spotkać także w wielu gałęziach przemysłu oraz podczas pompowania zanieczyszczonej w dużym stopniu wody np. podczas kopania studni. Z uwag na swoje właściwości może być także stosowanie w przypadku konieczności pompowania suchych mediów, jak np. paszy zwierzęciej. Bardzo często pompy śrubowe spotyka się też w zakładach produkcyjnych zajmujących się tłoczeniem olejów oraz branża spożywczą przy produkcji syropów, serów czy ciast.

Podczas wyboru konkretnej wielkości pompy, trzeba przede wszystkim brać pod uwagę jej moc oraz docelowe zastosowanie. Liczy się tez wydajność, gdyż mechanizm ślimakowy są w stanie przepompować średnio od 30 do 80 litrów na minutę. Jeżeli potrzeba jest większej ilości litrów, wtedy zadanie może spełnić pompa wirnikowa, jednak cechuje się ona znacznie większą czułością na zanieczyszczenia. Sprawdzona i doświadczona firma Pompy Wawrzyński z Chorzemina, której właścicielem jest Tomasz Wawrzyński oferuje niezwykle szeroki wybór pomp śrubowych, a także inne rodzaje, w zależności od potrzeb. Dodatkowo, możesz liczyć na fachowe wsparcie w dokonaniu właściwego wyboru. Na koniec warty dodać, że za ich używaniem przemawia możliwość montażu i wydajnej pracy zarówno w pionie i poziomie, co może być przydatne przypadku niskiego lutra wody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas