Materiał Partnera Wszechstronne zastosowanie podnośników koszowych na przyczepkach

Wszechstronne zastosowanie podnośników koszowych na przyczepkach

Podnośniki koszowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeprowadzenie prac wysokościowych w trudno dostępnych miejscach, takich jak zewnętrzne części budynków lub wysokie drzewa. Podnośniki na przyczepkach są przede wszystkim bardzo mobilne, gdyż można transportować je za pomocą własnego pojazdu. Jakie czynności możemy sobie ułatwić przy ich pomocy?

Wykorzystanie podnośników na przyczepkach

Podnośniki są przede wszystkim rozwiązaniem ergonomicznym. Nie tylko usprawniają pracę, ale też są bezpieczne. Profesjonalne maszyny są zbudowane z mocnej podstawy oraz zwrotnego ramienia z koszem, które umożliwiają ustawienie konstrukcji w odpowiedniej pozycji, aby dostać się nawet do najtrudniej dostępnych miejsc.

Podnośniki mogą być wykorzystywane do:

  • Mycia okien, których nie można otworzyć, zazwyczaj kilkupiętrowych przeszklonych biurowców. Podnośniki są bezpieczniejszą i wygodniejszą alternatywą dla wysokich drabin.
  • Malowania, czyszczenia i naprawiania elewacji budynków. Dzięki nim można również usuwać wykonane na wysokościach graffiti, będące aktem wandalizmu.
  • Malowania, czyszczenia i naprawiania dachów, w szczególności mocno spadzistych, na które nie ma możliwości wejścia i swobodnego utrzymywania równowagi.
  • Odśnieżania dachów, zwłaszcza w przypadku konstrukcji słabych i wrażliwych na obciążenia.
  • Montażu siatek i zabezpieczeń przeciw ptakom na balkonach.
  • Usuwania gałęzi drzew w sadach owocowych i w okolicy budynków oraz sieci elektrycznych.
  • Zbierania owoców z wysokich drzew.

Ze względu na szerokie zastosowanie, podnośniki sprawdzają się we wielu dziedzinach, nie tylko pracach porządkowych. Ważne jest, aby były to maszyny solidne i odpowiednio wyważone. Bydgoskie przedsiębiorstwo Lifts od prawie 15 lat zajmuje się sprzedażą i wynajmem profesjonalnych podnośników wielu różnych typów i wymiarów.


Wybierając odpowiedni podnośnik, istotny jest nie tylko jego rodzaj, ale również minimalna i maksymalna wysokość, na którą można go unieść. Jeśli potrzebujemy tego typu maszyny do jednorazowych prac, najpierw powinniśmy dokładnie wymierzyć, jak duży model będzie potrzebny. W przypadku zakupu podnośnika na firmę ważne jest ustalenie zakresu wysokości, na których będą wykonywane wszystkie czynności.

Podziel się