Materiał Partnera Wózki do palet – co wyróżnia te najlepsze?

Wózki do palet – co wyróżnia te najlepsze?

Inwestycja w nowoczesne rozwiązania technologiczne jest szczególnie istotna, jeśli chodzi o zwiększenie wydajności oraz zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa w zakładzie pracy. W halach produkcyjnych oraz w magazynach niezwykle ważna jest kwestia dobrze zorganizowanego transportu bliskiego. Dokonuje się go przy pomocy wózków paletowych, popularnie nazywanych paleciakami. Czym powinny charakteryzować się te najlepsze?

Wózki paletowe – z czego się je robi?

Podstawą każdego wózka widłowego jest jego szkielet, w którego skład wchodzą również widły, najbardziej podatne na największe obciążenia. Zasadniczym materiałem, używanym do budowy wózków paletowych jest stal, a w zasadzie jej specjalistycznie zaprojektowany stop. O czym konkretnie mowa? Wózki paletowe muszą charakteryzować się ogromną odpornością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz często bardzo trudne warunki środowiskowe. Dlatego właśnie stal najwyższej jakości o oznaczeniu 18G2A, stosowana do budowy wózków, posiada wszystkie te właściwości.

Do dodatkowego zabezpieczenia przed korozją stosuje się także lakierowanie proszkowe, które obecnie uznawane jest przez specjalistów za jedno z najlepszych rozwiązań. Najwyższą jakość wózków paletowych zapewnić mogą jedynie najlepsi producenci i ich dystrybutorzy. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Emax-Pol, która dzięki setkom zadowolonych klientów, zdążyła wyrobić sobie opinię jednej z najrzetelniejszych w branży. Jakie jeszcze czynniki wpływają na jakość wózka paletowego?

Wózki paletowe – zawieszenie

Podobnie jak w przypadku samochodów, również w wózkach paletowych niezwykle ważnym elementem jest zawieszenie. Bardzo ciekawą sprawą jest to, w jaki sposób wózek paletowy utrzymuje stabilność, pomimo ogromnego obciążenia, którego masa oscyluje nawet w granicach 3 ton? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zespolonym łącznikom kół, wahaczom oraz dźwigniom, które tak naprawdę tworzą jeden, zależy od siebie system. Aby jak najbardziej zwiększyć komfort użytkowania wózków, stosuje się w nich wymienne łożyska ślizgowe.

Warto również wspomnieć o tym, iż najwyższej jakości wózki wyposażone są także w bezstopniową regulację prędkości, którą kontrolować można za pomocą specjalnie skonstruowanego zaworu. Wózki paletowe najlepszych producentów wyróżnia także łatwość demontażu i intuicyjny montaż, co zdecydowanie ułatwia ich transport. Wózki wyposażone są także w agregaty hydrauliczne. Warto w tym przypadku postawić na najwyższą jakość, ponieważ jedynie ona jest w stanie zagwarantować długą i bezawaryjną pracę sprzętu.

Opracowanie:

Podziel się