Materiał Partnera Wózki do palet – co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Wózki do palet – co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Trudno byłoby wyobrazić sobie sprawnie funkcjonujący magazyn bez specjalistycznego zaplecza technicznego. Mowa tu przede wszystkim o nowoczesnych podnośnikach, dzięki którym można w bardzo łatwy i bezpieczny sposób przetransportować produkty, znajdujące się na paletach. Co warto wiedzieć o wózkach paletowych i czym kierować się przy ich wyborze?

Dopasuj wózek do potrzeb firmy

Podstawowym czynnikiem, decydującym o tym, w jakich konkretnie sytuacjach będzie można zastosować wózek do palet, jest jego maksymalny udźwig. Ważne, aby przed zakupem, dokładnie przeliczyć, ile ważą transportowane towary. Zbyt mały udźwig wózka spowoduje, że stanie się on kompletnie nieprzydatny, a zbyt duży jest zupełnie niepotrzebny. Warto również wspomnieć o tym, iż im większy jest maksymalny udźwig, tym cena wózka rośnie. Wózki doskonale sprawdzają się podczas transportu towarów na paletach. Co jednak w przypadku, gdy towar ma inny kształt? Specjalistycznym urządzeniem, przeznaczonym do transportu bliskiego jest wózek unoszący do bel.

Z powodzeniem stosować można go w różnych gałęziach przemysłu, a w szczególności wszędzie tam, gdzie przenoszony materiał ma kształt walca. Zwykle stosuje się go w drukarniach, czy branży telekomunikacyjnej i elektrycznej. W razie wątpliwości co do tego, jaki wózek wybrać, warto zasięgnąć opinii profesjonalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Emax-Pol, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie nowoczesnego wyposażenia zakładów produkcyjnych i magazynów. Co jeszcze warto wiedzieć o wózkach paletowych?

Nowoczesne wózki paletowe – czym różnią się od standardowych?

Najlepsi sprzedawcy słyną przede wszystkim z niezwykle rozbudowanej oferty asortymentowej. Tak również jest i w tym przypadku. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich nawet najbardziej wymagającym klientom, profesjonaliści zapewniają także łatwy dostęp do wózków paletowych, wyposażonych w nowinki technologiczne. O czym konkretnie mowa? W szczególności dla reprezentantów przemysłu spożywczej bardzo interesujące mogą wydać się wózki paletowe wyposażone w wagę.

Dzięki tej opcji można nie tylko starannie odważyć konkretne produkty, ale także nie przekroczyć udźwigu maksymalnego. Wózki paletowe z wagą to nade wszystko ogromna oszczędność czasu, wynikająca z możliwości wykonania dwóch czynności jednocześnie. Oferta skierowana jest zarówno dla dużych firm o międzynarodowym zasięgu, jak i tych małych, lokalnych. Wszyscy mogą liczyć na miłą atmosferę współpracy oraz bardzo korzystne warunki cenowe.

Opracowanie:

Podziel się