Materiał Partnera Właściwości i możliwości wysokiej klasy pomp głębinowych

Właściwości i możliwości wysokiej klasy pomp głębinowych

Pompy głębinowe to urządzenia szeroko wykorzystywane do pozyskiwania wody pitnej z odpowiednio przygotowanych studni. Urządzenia tego typu powinny zapewniać przede wszystkim bezawaryjną, długotrwałą pracę, energooszczędność oraz szereg zabezpieczeń przygotowanych przez producenta. Czym jeszcze powinna charakteryzować się wysokiej jakości pompa głębinowa?

Trwała konstrukcja

Pompa głębinowa to urządzenie, które narażone jest na intensywną eksploatację w specyficznych warunkach, dlatego powinna być ona właściwie skonstruowana. Zwarta budowa w połączeniu z zastosowaniem odpowiednich materiałów, takich jak np. stal nierdzewna, chroni pompę przed działaniem czynników zewnętrznych powodujących m.in. korozję. W zależności od wielkości pompy stosuje się ją w studniach o różnej średnicy, dzięki czemu konkretne modele nadają się do zastosowań zarówno przemysłowych, jak i w niewielkich gospodarstwach domowych czy małych wodociągach.

Oferowane przez renomowanych producentów pompy głębinowe przystosowane są do działania w zbiornikach, w których lustro wody znajduje się poniżej 8 metrów. Eliminuje to możliwość zastosowania pompy powierzchniowej, dlatego zaopatrzenie w wodę pitną, uzdatnioną, surową, morską, mineralną czy termalną jest w tej sytuacji osiągalne tylko za pomocą modelu głębinowego. Firma Ebara Pompy Polska proponuje w tym zakresie nowoczesne, bezpieczne pompy. Przed czym konkretnie chronią zastosowane w nich specjalistyczne systemy?

Komplet zabezpieczeń i doskonała wydajność

Pompa głębinowa powinna być zabezpieczona na wypadek wielu zdarzeń, które mogą doprowadzić do jej uszkodzenia lub zaburzenia pracy. Ochrona przed przegrzaniem, suchobiegiem, przeciążeniem, zanikiem fazy czy napięciem udarowym daje gwarancję właściwego, bezawaryjnego funkcjonowania pompy głębinowej przez długi czas. Co ciekawe, wysokiej jakości urządzenia tego typu są niezwykle energooszczędne dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, a możliwość zastosowania dodatkowych sterowników doskonale sprawdza się w przypadku modyfikacji pompy do indywidualnych preferencji użytkownika.

Warto wiedzieć, że pompy głębinowe stosowane są nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w budownictwie komunalnym i przemysłowym. Pompują one wodę z ujęć głębinowych w instalacjach wodociągowych – odpowiednie zasilanie i konstrukcja całego urządzenia pozwala na pracę nawet w bardzo trudnych warunkach (duża głębokość studni, zawartość minerałów oraz pisaku w wodzie). Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, przemyślanych rozwiązań w ich budowie, wszelkie komponenty zużywające się podczas normalnej eksploatacji mogą być wymienione bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi, co jest sporym ułatwieniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas