Materiał Partnera Windy – ułatwienie w codziennym życiu

Windy – ułatwienie w codziennym życiu

Każdego dnia wiele osób korzysta z windy. Urządzenie to spotykamy w wieżowcach, biurowcach i innych miejscach. Oczywiście windy są dużym udogodnieniem dla większości z nas, jednakże dla części osób jest to duży ratunek, ponieważ wchodzenie każdego dnia na wysokie piętra byłoby bardzo męczące i mogłoby negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Montażem wind zajmują się specjalnie wykwalifikowani fachowcy, którzy zajmują się także innymi rzeczami niż montaż wind.

Czym zajmują się firmy z branży elektromechaniki dźwigowej?

Windy stanowią dla nas wygodną alternatywę schodów. Dzięki temu urządzeniu nie musimy męczyć się wchodzeniem po schodach, czego większość z nas nie lubi. Oprócz wygody, windy stanowią ratunek dla osób starszych, których zdrowie nie do końca pozwala na wielokrotne pokonywanie schodów. Zakładaniem wind zajmują się specjaliści. Zazwyczaj są to firmy oferujące usługi w zakresie elektromechaniki dźwigowej i pomiarów elektrycznych. Pracownicy takiej firmy wykonują prace polegające między innymi na montażu wind osobowych, wind towarowych oraz podnośników. Jak tłumaczy specjalista z tej branży z firmy Wiesław Cilulko Elektromechanika dźwigowa i pomiary elektryczne, firmy świadczące usługi w tej branży zazwyczaj oferują swoim klientom usługi takie jak:

  • montaż i konserwacja wind osobowych,
  • montaż i konserwacja wind towarowych,
  • konserwacja suwnic, żurawi, wciągników, dźwigników, platform hydraulicznych.

Pozostałe usługi firm z tej branży

Firmy świadczące usługi w branży elektromechaniki dźwigowej i pomiarów elektrycznych oferują zacznie więcej niż tylko montaż i konserwacje wind i innych tego typu podnośników. Specjaliści z tej branży kierują także swoją ofertę do zakładów przemysłowych, firm budowlanych, czy hal fabrycznych. Oferta skierowana do tych grup obejmuje montaż podestów ruchomych przejezdnych. Niektóre firmy proponują różnego rodzaju rozwiązania związane z takimi podestami, a są to między innymi podesty jednostronne, podesty dwustronne lub podesty ruchome przejezdne. Realizacja wszelkich zamówień tego typu wykonywana jest na specjalne życzenie klienta, bowiem to od niego zależy jak ma wyglądać dany podest. W celu spełniania wszelkich obowiązujących norm i kryteriów bezpieczeństwa, przed przystąpieniem do montażu takich podestów ważne jest, aby dokładnie go zaprojektować.

Firmy działające w tej branży oferują również usługi związane z montowaniem platform dla niepełnosprawnych. Takie platformy z pewnością dają wiele korzyści osobom, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Platformy dla niepełnosprawnych zazwyczaj montowane są w budynkach użyteczności publicznych, lecz możliwe jest także wykonanie takiej platformy w budynkach prywatnych. Jednakże montaż platform dla niepełnosprawnych to tylko część usług, ponieważ firmy z tej branży oferują także pełną obsługę serwisową i konserwacyjną tych urządzeń.

Opracowanie:

Podziel się