Artykuł sponsorowany Wady i zalety odlewania ciśnieniowego

Wady i zalety odlewania ciśnieniowego

Jak każda czynność, szczególnie w przemyśle, również odlewanie ciśnieniowe ma swoje wady i zalety. Często po zapoznaniu się z możliwościami, a także korzyściami i kłopotami, jakie niesie za sobą taka forma odlewania, firmy decydują się lub rezygnują z usług odlewniczych. Jak będzie w Twoim przypadku? Z pewnością zadecydujesz po zapoznaniu się z tym artykułem, dlatego zapraszamy do czytania!

Zalety odlewania ciśnieniowego

Zaczniemy oczywiście od zalet, których jest naprawdę sporo, chcemy także podkreślić, że wady, o których napiszemy później, nie są czymś, co może mocno zniechęcić daną osobę przed zadecydowaniem przeciw odlewaniu ciśnieniowemu. Chodzi tutaj raczej o złożoność czynności, jaką jest ta forma odlewnictwa. Przejdźmy jednak do sedna, czyli zalet, o których dowiedzieliśmy się od jednego z pracowników firmy Brass Polska - cenionej marki w branży odlewnictwa od lat.

Pierwsza zaleta to bez wątpienia trwałość wykonanych detali aluminiowych i tych mosiężnych. Wszystko za sprawą sporej prędkości, z jaką płynny stop wciskany jest do konkretnej formy. Nie ma przy tym żadnych zmian w jego strukturze, co oczywiście korzystnie wpływa na gotowy wyrób.

Odlewy wykonane metodą ciśnieniową są także bardzo precyzyjnie wykonane. Ten sposób przygotowywania detali charakteryzuje się wysoką powtarzalnością, co dla przedsiębiorstw z wielu branż może mieć kluczowe znaczenie. Odlewanie mosiądzu, czy aluminium odbywa się przy udziale odpowiednich maszyn, które często mają wymienne formy. Przekłada się to więc na możliwość wykorzystania tej formy odlewnictwa do tworzenia wielu różnych, ale przy tym bardzo precyzyjnie wykonanych elementów. Prawdopodobnie dlatego odlewanie ciśnieniowe jest chętnie wybieraną usługą przez wielu producentów.

Wady odlewania ciśnieniowego - czy masz się czego obawiać?

Zalety odlewania ciśnieniowego już poznałeś, czas przejść do wad. Jak wspominaliśmy wyżej, taka forma odlewnictwa niesie za sobą wady, ale tylko pozorne. Nie chodzi tutaj bowiem o jakość wyrobów, a raczej czasochłonność samych prac.

Przede wszystkim czasochłonne i dość drogie jest opracowanie samych form, które następnie będą kluczowym czynnikiem w trakcie odlewania ciśnieniowego. Muszą być niezwykle trwałe, wykonane z bardzo wytrzymałej stali, jeśli będą to rozwiązania wielokrotnego użytku. W przypadku tych jednokrotnego użytku zostaną najprawdopodobniej stworzone ze specjalnej masy piaskowej.

Kolejne wady odlewania ciśnieniowego? Do obsługi maszyn odlewniczych konieczne jest spore doświadczenie, a także niemała wiedza. Wiąże się to oczywiście z wyższymi kosztami zatrudnienia przez firmy odlewnicze. Ty z kolei odczujesz to, kiedy będziesz chciał skorzystać z takiej usługi - nie należy ona do najtańszych, ale za to jest naprawdę skuteczna i precyzyjna. Co jeszcze wpływa na koszty? Cena samych maszyn.

Warto tutaj podkreślić, że w czasie tego rodzaju odlewania mogą występować kłopoty z gazowymi pęcherzykami, co przełoży się na jakość końcowego elementu. Stąd też wysoka jakość maszyn, a także spora wiedza specjalisty jest konieczna do osiągnięcia odpowiedniego detalu aluminiowego, czy mosiężnego. Poznałeś już wady i zalety tego rodzaju odlewania, jeśli jesteś chętny z niego skorzystać, wybierz między innymi usługi firmy Brass Polska, o której już dziś wspominaliśmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas