Materiał Partnera Usługi spawania – jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Usługi spawania – jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Spawalnictwo to zakres działań, których nie wykonamy samodzielnie, opierając się na internetowym poradniku. Tu potrzeba udziału doświadczonego specjalisty, który wie co robić, a przy tym zachowuje też zasady bezpieczeństwa. Z obróbką metali spotykamy się częściej, niż mogłoby się wydawać – w jej zakresie mieści się wykonanie bramy czy balustrady.

Doświadczenie przede wszystkim

Każde zadanie wykona lepiej ten, kto ma doświadczenie, zna się na temacie. Spawanie nie jest tu wyjątkiem. To ciężka praca, która wymaga odpowiedniego przygotowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Wraz z doświadczeniem przychodzi wiedza – o rynku, o oczekiwaniach klientów, możliwościach technologicznych.

Usługi spawania wykonywane są z użyciem specjalistycznego sprzętu i technik, które wymagają przeszkolenia oraz odpowiednich uprawnień. Doświadczenie cechuje firmę Bostal, która w swojej ofercie ma obróbkę metali – zarówno spawanie, jak i kowalstwo artystyczne.

Zaangażowanie spawacza z długim stażem nie tylko daje gwarancję jego umiejętności, ale pozwala przeprowadzić wszelkie prace szybko i sprawnie. Nawet bardziej skomplikowane zadania wykona on z łatwością, jakiej początkujący w tym zawodzie mieć nie może.

Zakres usług

W przypadku obróbki metali większość zleceń obejmuje więcej niż jeden rodzaj usług. Weźmy na przykład konstrukcję bramy – jej wykonanie wymaga połączenia kowalstwa oraz spawalnictwa. Oznacza to, że nie wykona jej dobrze firma, która prowadzi działalność w zakresie jednego. Wybierając fachowca, musimy przyjrzeć się dokładnie zleceniom, jakie przyjmuje, a co za tym idzie, jakie ma kwalifikacje.

Kowalstwo i ślusarstwo mają swoje specjalizacje, które mają zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i branżach usługowych. Kowalstwo artystyczne wymaga innego przygotowania, a przede wszystkim podejścia, niż praca ślusarza montera. Nie możemy spodziewać się, że jeden wykona dobrze pracę tego drugiego.

Sprzęt i technologia

Mało kto zna się na sprzęcie wykorzystywanym w spawalnictwie, jeśli nie pracuje w tej branży. Trudno jest więc ocenić potencjalnego fachowca pod tym względem. Postarajmy się jednak wybrać firmę, która nie tylko poinformuje nas o stosowanych metodach spawania, ale również doradzi nam, która w naszym przypadku będzie optymalnym wyborem.

Do powszechnie stosowanych należy spawanie MIG  oraz TIG. W obu spawanie wykonywane jest w osłonie gazów obojętnych. Metody te znajdują szerokie zastosowanie w spawaniu metali każdego rodzaju. MIG wykorzystywany jest w spawaniu automatycznym i półautomatycznym, TIG natomiast – ręcznym lub automatycznym.

Podziel się