Materiał Partnera Urządzenia dźwigowe dla niepełnosprawnych

Urządzenia dźwigowe dla niepełnosprawnych

Codzienne życie osób niepełnosprawnych wypełnione jest wieloma przeszkodami i utrudnieniami. Jedną z najbardziej dotkliwych przeszkód są bariery architektoniczne, które powodują, że wiele osób nie może swobodnie funkcjonować w codziennym życiu. Można na nie natrafić zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w pracy oraz miejscach użytku publicznego - to nic innego, jak urządzenia dźwigowe.

Krzesełka schodowe

Jednym z najlepiej sprawdzających się rozwiązań dla osób niepełnosprawnych są krzesełka schodowe. Doskonale nadają się do montażu w blokach, domach jednorodzinnych oraz obiektach użytku publicznego. Niektóre modele mogą zostać również zamontowane na zewnątrz. Krzesełka mogą być montowane na szynie krzywoliniowej przy schodach krętych lub na szynie prostej, kiedy mamy do czynienia z prostym odcinkiem schodów. Zasilane są poprzez akumulatory, a dzięki wyposażeniu w pilot sterowania oraz pasom bezpieczeństwa, korzystanie z niego jest całkowicie bezpieczne.

Urządzenia dźwigowe najwyższej jakości

Urządzenia dźwigowe na całym świecie pozwalają wielu osobom niepełnosprawnym na normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. Konieczne jest jednak zadbanie o ich jakość oraz wytrzymałość. Sklepem, który oferuje towary najwyższej jakości oraz zapewnia doskonałą obsługę jest Elvert. Oferta sklepu jest bardzo szeroka, co sprawia, że swobodnie można dobrać urządzenie do swoich potrzeb.

Platformy schodowe

Platformy schodowe są kolejnym pomagającym osobom niepełnosprawnym urządzeniem dźwigowym. Wyróżniają się tym, że mają bardzo duży udźwig, który może wynosić nawet kilkaset kilogramów. Największe korzyści odnoszą z nich osoby poruszające się na wózku.  Sterowanie odbywa się za pomocą panelu sterowania lub pilota. Na platformę najeżdża się z boku urządzenia. Istotne jest również to, że na budowę platformy nie potrzeba specjalistycznych zgód (poza zgodą właściciela).

Podnośniki pionowe

Podnośniki pionowe są urządzeniami umożliwiającymi swobodny transport osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. W pewien sposób przypominają windę, jednak są prostsze w montażu oraz o wiele tańsze. Zazwyczaj poruszają się na wysokość do kilku metrów i stosuje się je w miejscach, w których niemożliwa jest instalacja platformy schodowej lub innego urządzenia dźwigowego.  Udźwig wynosi zazwyczaj kilkaset kilo, a sam podnośnik pionowy wyróżnia się tym, że jest dostępny do zamontowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budowli. Budując podnośniki, trzeba jednak przestrzegać rygorystycznych praw budowlanych.

Opracowanie:

Elvert Urządzenia dźwigowe, windy

Brzesko , pl. Żwirki i Wigury 3

Podziel się