Materiał Partnera Tworzenie wyrobów blaszanych – jak wygląda proces produkcyjny?

Tworzenie wyrobów blaszanych – jak wygląda proces produkcyjny?

Precyzyjne przygotowanie wyrobów metalowych nie jest proste. Specjalistyczne zakłady świadczące tego typu usługi dysponują rozbudowanym parkiem maszynowym, który jest nowoczesny i pozwala na uzyskiwanie elementów wysokiej jakości. Istotna jest też powtarzalność – to właśnie ona jest wymagana przy produkcji hurtowej. Jak dokładnie przebiega kompletny proces wykonania blaszanych wyrobów?

Najważniejszy projekt

Koncepcja w przypadku wykonania konkretnych elementów z blachy odgrywa kluczową rolę. To właśnie założenia projektowe dokładnie definiują wygląd wyrobu, jego wymiary, kształt oraz szereg innych parametrów. Na podstawie właściwie sporządzonych informacji na temat tworzonego produktu metalowego zakład produkcyjny jest w stanie wykonać go maksymalnie precyzyjnie, co pozwoli np. na dopasowanie do maszyny lub urządzenia, gdzie znajdzie zastosowanie.

Renomowane zakłady zajmujące się profesjonalną obróbką metali proponują możliwość przygotowania projektu z wykorzystaniem dostępnych w firmie specjalistycznych narzędzi. To duże udogodnienie dla klientów, którzy z wielu względów nie są w stanie w taki sposób wykonać koncepcji. Tak właśnie funkcjonuje firma PiShape, która precyzyjnie tworzy wyroby z blachy różnego rodzaju i nie tylko. Po przeniesieniu projektu do formy cyfrowej możliwe jest rozpoczęcie produkcji konkretnych wyrobów. Jakie najczęściej metody obróbki są stosowane przez profesjonalistów?

Wiele typów precyzyjnej obróbki metali

Blaszane elementy wykorzystywane są w wielu branżach – można z tego materiału wykonać bowiem wytrzymałe wyroby konstrukcyjne dla budownictwa, ale też wyposażenie wnętrz w postaci doniczki czy serwetnika. Niezależnie od charakteru, każdy przedmiot powinien być przygotowany w sposób precyzyjny i zapewniający zgodność z projektem. Ważna jest również powtarzalność, która szczególne znaczenie ma przy produkcji hurtowej elementów z blachy.

Z tego względu specjaliści dopasowują odpowiednią metodę obróbki – może to być m.in. zastosowanie specjalnego lasera, ale też strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Warto pamiętać, że renomowane zakłady zajmujące się produkcją elementów blaszanych wykorzystują urządzenia sterowane cyfrowo. Dzięki temu odpowiednio skonwertowany projekt trafia do systemu maszyny odpowiadającej za obróbkę materiału, co pozwala zachować maksymalną precyzję i doskonałe odwzorowanie koncepcji. Takie usługi są korzystne również ze względu na stosunkowo krótki czas oczekiwania na realizację zlecenia. Końcowym etapem jest malowanie proszkowe, które także realizowane jest przez specjalistyczne zakłady zajmujące się przygotowaniem wyrobów blaszanych.

Podziel się