Materiał Partnera TFP uczy, w jaki sposób przedsiębiorcy powinni dbać o środowisko!

TFP uczy, w jaki sposób przedsiębiorcy powinni dbać o środowisko!

W dzisiejszych czasach nasz planeta nie ma łatwo. Odkąd przemysł zaczął się rozwijać, powstały miliony zakładów produkcyjnych, działających na masową skalę. Przyczynia się to do ogromnego wyeksploatowania zasobów środowiska, zwłaszcza wody, powietrza oraz surowców np. drewna. Dlaczego opakowania z tektury falistej firmy TFP mogą uratować środowisko naturalne?

Czy zabraknie nam wody?

Na to pytanie poszukuje odpowiedzi coraz więcej osób. Prognozy niestety nie uspokajają. Z roku na rok słodkiej wody jest coraz mniej, a uzyskiwanie wody pitnej z oceanów to rozwiązanie wyjątkowo mało wydaje i kosztowne. Do nadmiernego zużycia wody nie przyczyniają się jednak gospodarstwa domowe, choć to właśnie przeciętny człowiek jest zwykle obarczany winą. Przedstawiciele przedsiębiorstwa TFP doskonale wiedzą, że problem leży po stronie zakładów przemysłowych i starają się mu zaradzić. Firma zdecydowała się na zastosowanie zamkniętego obiegu wody, dzięki czemu jej zużycie zostało ograniczone do minimum! A to dopiero początek zalet przedsiębiorstwa.

Opakowania z natury

Dla osób, które nie znają jeszcze firmy TFP, przyda się kilka informacji na temat tego, czym tak naprawdę zajmuje się zakład. Jego główną gałęzią jest produkcja opakowań przyjaznych środowisku. Tektura falista to opakowania, które doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku magazynowania towarów, jak i ich bezpiecznego transportu. Nie tylko zamknięty obieg wody sprawia, że produkcja tektury falistej sprzyja środowisku. Sama w sobie jest ona materiałem, który w całości ulega biodegradacji dlatego, jeśli nieodpowiedzialny konsument wyrzuci opakowanie w niedozwolonym miejscu – nie będzie to tak dużym obciążeniem dla przyrody, jak np. opakowania z tworzyw sztucznych. Co więcej, produkcja tektury odbywa się z wykorzystaniem surowca pochodzącego z recyklingu. Papier można wielokrotnie przetwarzać, co ogranicza masową wycinkę drzew. I choć opakowania pochodzące z recyklingu wielu osobom kojarzą się ze zwykłą szarą tekturą, współczesne technologie sprawiają, że można je spersonalizować. Dzięki profesjonalnym metodom druku opakowania mogą mieć dowolne grafiki oraz nadruki tekstowe.

Wyjątkowe Eko-Innowacje

Podsumowując, przedsiębiorstwo TFP to szereg nowoczesnych rozwiązań, które działają na korzyść naszej planety.

Najważniejsze Eko-Innowacje stosowane w firmie:

  • zamknięty obieg wody,
  • papier z recyklingu,
  • minimalizowanie zużycia chemikaliów,
  • ograniczanie produkcji gazów cieplarnianych,
  • oszczędzanie energii oraz materiałów,
  • własna oczyszczalnia do uzdatniania wody.

Opracowanie:

TFP sp. z o.o.

Dziećmierowo , Katowicka 26

Podziel się