Artykuł sponsorowany Tego nie sprzedasz na skupie złomu! Porady eksperta z Le Gall Polska

Tego nie sprzedasz na skupie złomu! Porady eksperta z Le Gall Polska

Zużyte metalowe elementy, okablowanie czy stare akumulatory samochodowe, to odpady, na których możesz zarobić. Jeżeli planujesz oczyścić przestrzeń magazynową w firmie lub przygotować nieruchomość pod sprzedaż, warto zainteresować się ofertą skupu złomu. Specjalista z Le Gall Polska wyjaśni, które odpady nadają się do recyklingu i mogą zostać spieniężone za całkiem sporą sumę, a których nie będziesz mógł odsprzedać w legalnym punkcie.

Skup złomu – wewnętrzne regulacje

Wszystkie firmy zajmujące się odbiorem złomu, odpadów przemysłowych oraz surowców wtórnych, mają swoje własne regulaminy, które precyzują, co można sprzedać w danym punkcie. Jak zaznacza specjalista z Le Gall Polska, niektóre firmy nie przyjmują elektroodpadów, ponieważ nie posiadają stosownego zezwolenia.

Żaden legalnie działający punkt nie przyjmie odpadów, które mogą pochodzić z kradzieży publicznego mienia. Do takich elementów zalicza się m.in. fragmenty torów kolejowych i trakcji, dekle do studzienek kanalizacyjnych, znaki drogowe, barierki oraz części pochodzące z infrastruktury komunikacyjnej. Nie ma znaczenia, czy posiadacz nabył je zgodnie z prawem, np. na licytacji czy wskutek przejęcia majątku spółki. Skupy nie przyjmują także monet znajdujących się w obiegu

– wyjaśnia specjalista z Le Gall Polska.

Skupy złomu – co można sprzedać?

Legalnie działające skupy złomu przyjmują wszelkiego rodzaju metale kolorowe (ze szczególnym uwzględnieniem miedzi, aluminium, cyny czy mosiądzu), kable instalacyjne, surowce wtórne, a niekiedy też makulaturę. Oprócz tego Klienci mogą spieniężyć złom stalowy oraz żeliwny. Korzystając z oferty sprawdzonej firmy, takiej jak Le Gall Polska, możesz mieć pewność, że oferowane stawki zgadzają się z tymi rynkowymi, a odsprzedane odpady zostaną poddane kompleksowemu recyklingowi. Bez względu na to czy dysponujesz odpadami zalegającymi w garażu, firmie czy piwnicy, specjaliści podejmą się wyceny i odbioru surowców z wyznaczonego miejsca.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas