Artykuł sponsorowany Stelaże z plandeką z możliwością regulacji wysokości dachu

Stelaże z plandeką z możliwością regulacji wysokości dachu

Plandeki samochodowe to duże płachty materiału wykonane z mocnego, elastycznego i wodoodpornego tworzywa. Ich podstawowym zadaniem jest okrywanie i zabezpieczanie przewożonych towarów przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, głównie przed wilgocią, wiatrem i słońcem. Produkowane są w wielu odmianach, w zależności od rodzaju zabudowy pojazdu. Jednym z wariantów są stelaże z plandeką z możliwością regulacji wysokości dachu. Przeczytaj, jakie stwarza to możliwości!

Plandeki produkuje się z tkaniny poliestrowej pokrywanej dodatkowo warstwą poliuretanu lub w całości z polietylenu. Są to produkty mocne, elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, wykorzystywane przede wszystkim w samochodach ciężarowych, dostawczych oraz w przyczepach towarowych. Chronią transportowane towary nie tylko przed brudem i kurzem, ale również przed ewentualnymi kradzieżami.

„Optymalizacja w logistyce transportu ma bardzo duże znaczenie. Firmy przewozowe szukają oszczędności poprzez wybór najkrótszych trasy przejazdu, właściwe zarządzanie flotą i kierowcami oraz stosowanie specjalnych aplikacji logistyczno-planistycznych. Bardzo ważnym elementem, wpływającym na rentowność transportu jest jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni bagażowej pojazdów. Dlatego też wiele firm przewozowych decyduje się na stosowanie w swojej flocie stelaży z plandeką z możliwością regulacji wysokości dachu” – wyjaśnia przedstawiciel firmy Montaż i Naprawa Plandek.

Stelaże regulowane – wygoda i zysk

Jednym z najczęściej stosowanych na pojazdach ciężarowych sposobów na rozwieszenie plandeki jest wykorzystanie konstrukcji stalowej lub lekkiego i wytrzymałego stelaża aluminiowego. Tego typu zabudowy są łatwe w użyciu i wygodne podczas załadunku i rozładunku towarów. Dużym usprawnieniem jest wariant stelaża umożliwiający podnoszenie dachu nad częścią ładunkową. Pozwala to na znaczne powiększenie przestrzeni towarowej. Podnoszenie stelaża odbywa się dzięki specjalnym mechanizmom i realizowane może być ręcznie lub pneumatycznie. Wielkość podnoszenia zależy od konstrukcji stelaża i wynosi nawet kilkadziesiąt centymetrów. Regulację wysokości wykonuje się jedno być dwustopniowo.

Podnoszony stelaż powiększa przestrzeń załadunkową pojazdu ciężarowego. Umożliwia załadunek towarów i przedmiotów o większej wysokości. Daje to przewoźnikom większe możliwości realizowania zleceń i poszerza ofertę o przewóz towarów o większych gabarytach.

Pojazd z podwyższoną skrzynią bagażową stawia większe opory powietrza podczas jazdy, co zwiększa spalanie paliwa i koszty przejazdu. W przypadku załadunku towarów o mniejszej objętości kierowca ma możliwość opuszczenia stelaża. Wówczas pojazd odzyskuje swoje pierwotne gabaryty oraz optymalne opory powietrza i ponownie staje się bardziej oszczędny.

Plandeki do stelaży podnoszonych

Do stelaży, które dysponują możliwością podnoszenia, przeznaczone są odpowiednie plandeki samochodowe. Najlepiej wykonać je na zamówienie. Dobrzy producenci plandek samochodowych dopasują rodzaj plandeki do konkretnego rozwiązania technicznego skrzyni pojazdu. Plandeki do stelaży regulowanych produkowane są z najlepszych materiałów, tak by nie tylko prezentowały się okazale, ale również służyły bezawaryjnie przez wiele lat. Można również umieścić na nich treści reklamowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas