Materiał Partnera Stal na placu budowy

Stal na placu budowy

Ze względu na swoje unikatowe właściwości stal odnajduje swoje szczególne zastosowanie na placach budowy. Mowa tu zarówno o budownictwie jedno i wielorodzinnym, jak i ogromnych inwestycjach takich jak budowa mostów, czy wieżowców. Jej łatwa dostępność oraz relatywnie niskie koszty zakupu powodują, że stal staje się materiałem niezastąpionym w wielu miejscach konstrukcji. W jakich konkretnie?

Fundamenty i stal zbrojeniowa

Na budowach stal szczególnie często stosowana jest w postaci prętów, rur oraz profili. Tych pierwszych używa się przede wszystkim do zbrojenia elementów betonowych, co widać podczas każdego wylewania fundamentów i stropów. Zadaniem prętów zbrojeniowych jest takie wzmocnienie betonu, aby mógł on pełnić funkcję nośną poprzez większą wytrzymałość na obciążenia statyczne i dynamiczne. Rury stalowe widoczne są przede wszystkim w miejscach, gdzie potrzebne jest skuteczne odprowadzenie wody. Najoczywistszym przykład stanowi oczywiście system rynnowy wraz z rurami spustowymi. Nie można jednak zapominać, iż rur stalowych używa się także w instalacji kanalizacyjnej i gazowej. Dzięki profilom stalowym można skutecznie konstruować wszelkiego rodzaju stelaże i przedścianki. Są również pomocne przy systemie sufitów podwieszanych. Aby mieć pewność, że zamówione materiały będą najwyższej jakości, warto skorzystać z oferty, którą przedstawiają renomowani producenci. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Komplet, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykorzystywaniu najnowszych technologii od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do wyrobów hutniczych z najwyższej półki. Klienci mogą liczyć nie tylko na rzetelne doradztwo, ale także na transport stali na miejsce budowy. Takie rozwiązanie sprawia, że firma spełnia oczekiwania wszystkich inwestorów, nawet tych najbardziej wymagających. Czy stal używana jest na budowie jeszcze w jakichś miejscach?

Stal na dachu

Wyroby stalowe bardzo często używane są podczas prac dekarskich. Często słyszy się powiedzenie, że dach trzeba dobrze opierzyć. Mało jednak kto, zdaje sobie sprawę z tego, że chodzi o nic innego jak o obróbki blacharskie. Zamontowane w odpowiednich miejscach takich jak okap i szczyty, służą głównie odprowadzeniu wody i wilgoci poza obszar dachu - prosto do stalowych rynien. Odpowiednio dogięte arkusze stalowej blachy stosowane są również jako obróbka komina. Jest to zarówno trwałe, jak i estetyczne rozwiązanie. Blacha stalowa, której używają dekarze, zazwyczaj ma grubość około 0,5 mm i bardzo łatwo poddaje się obróbce i cięciu. Co jednak w przypadku, gdy trzeba podzielić na kawałki blachę grubszą? Profesjonalni producenci wyrobów hutniczych oferują swoim klientom również usługi cięcia blachy za pomocą palników plazmowych lub strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Technologia ta pozwala na cięcie estetyczne i przede wszystkim trwałe w razie ekspozycji na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Opracowanie:

Komplet Grzegorz Wanat

Zawadzkie , Opolska 6 lok. 6

Podziel się