Materiał Partnera Sprawny demontaż konstrukcji stalowych z usługami firmy Trans-Dźwig

Sprawny demontaż konstrukcji stalowych z usługami firmy Trans-Dźwig

Choć usługi żurawiami samochodowymi kojarzą się głównie z pracami montażowymi, to są one także niezbędne podczas rozbiórki różnych obiektów lub maszyn. Wiele z takich konstrukcji wymaga demontażu komponent po komponencie, a ich bezpieczne przeniesienie nie byłoby możliwe bez dźwigów. Takimi zleceniami zajmuje się na przykład firma Trans-Dźwig, znajdująca się w Mielcu.

Doświadczeni operatorzy i nowoczesna flota dźwigów

Wiele prac budowlano-montażowych wymaga operowania ładunkami o znacznym ciężarze, gabarytach, a do tego na dużych wysokościach. Takich zadań nie da się wykonać inaczej niż z wykorzystaniem odpowiednio dopasowanych dźwigów samochodowych. Usługi tego typu świadczy nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat firma Trans-Dźwig zlokalizowana w Mielcu. Ma ona na swoim koncie wiele pomyślnie zrealizowanych inwestycji. Jest to możliwe dzięki wykwalifikowanej kadrze operatorskiej oraz bogatej flocie maszyn. Składają się na nią żurawie samochodowe o zróżnicowanym udźwigu oraz wysięgu, dzięki czemu pracownicy podejmują się rozmaitych, nawet tych najbardziej skomplikowanych zleceń. Wśród nich można wymienić między innymi przeładunki, prace montażowe i budowlane. Dźwigi firmy Trans-Dźwig przydadzą się jednak również do wszelkich projektów związanych z demontażem konstrukcji stalowych czy żelbetonowych. Jak przebiega rozbiórka takich obiektów?

Sposoby demontażu konstrukcji stalowych

Do tego rodzaju budowli można zaliczyć przede wszystkim hale magazynowe, przemysłowe, ale także obiekty handlowe – supermarkety. Trzeba mieć na uwadze, że takie konstrukcje oznaczają też między innymi wieże telekomunikacyjne czy słupy wysokiego napięcia, silosy i wszelkie elementy linii technologicznych w zakładach produkcyjnych. Najczęściej przeznacza się do rozbiórki, gdy stan techniczny nie pozwala już na ich dalsze użytkowanie lub w danym miejscu ma powstać nowy obiekt architektoniczny. Niezależnie od przyczyny ich demontaż musi przebiegać zgodnie z ustalonym planem. Metodę dobiera się w zależności od konstrukcji danej budowli, a także otoczenia, w jakim się znajduje. Demontaż odbywa się między innymi poprzez obalanie, rozrywanie bądź cięcie komponentów na mniejsze części.

Rola dźwigów w rozbiórce stalowych obiektów

Oczywiście w przebiegu tego rodzaju prac wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt ciężki. Mowa nie tylko o spycharkach lub koparkach wyposażonych w specjalne nożyce hydrauliczne. Przy wysokich obiektach, jak wspomniane wieże czy silosy, przydają się właśnie żurawie samochodowe. Jak wskazuje pracownik firmy Trans-Dźwig z Mielca:

Za pomocą dźwigów o prawidłowo dobranych parametrach technicznych można w bezpieczny sposób przeprowadzić na przykład demontaż dachu lub elementów konstrukcyjnych znajdujących się w najwyższym punkcie obiektu. Warto zwrócić uwagę, że żurawie samochodowe są niezbędne podczas rozbiórki żurawi budowlanych.

W przypadku relokacji siedziby fabryki konieczne jest także przeniesienie wszystkich maszyn z linii produkcyjnej. Najpierw jednak komponenty trzeba zdemontować i właśnie między innymi na tym etapie potrzebne są usługi dźwigowe. Dzięki nim można bezpiecznie rozmontować maszyny i wyprowadzić je z wnętrza budynku na przykład otworem dachowym. Bardzo ważne, aby zajmowała się tym doświadczona kadra jak w firmie Trans-Dźwig – w ten sposób na terenie przeprowadzanych prac nie dojdzie do sytuacji zagrażających życiu lub zdrowiu osób znajdujących się w pobliżu.

Opracowanie:

Trans-Dźwig Edmund Duszkiewicz

Mielec , Wojsławska 177

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas