Materiał Partnera Skup złomu hurtowy i detaliczny – gdzie jest granica?

Skup złomu hurtowy i detaliczny – gdzie jest granica?

Nasze życie z roku na rok staje się bardziej świadome – zawracamy uwagę na coraz szersze spektrum zagadnień. Jedną ze spraw, na jakiej staramy się skupiać każdego wręcz dnia jest ochrona środowiska naturalnego. W czasach rozbudowanej gospodarki odpadami, segregacja to jak wiadomo zupełna podstawa. Nie mamy problemu z wyrzuceniem najbardziej elementarnych śmieci – ten pojawia się za to w przypadku chociażby mniejszych i większych ilości metali, jakie nierzadko zalegają w naszych domach.

Skup złomu to bardzo istotne ogniwo łańcucha recyklingu; pełni niezwykle pożyteczną funkcję dla ogółu społeczeństwa. Dzięki czerpaniu z najnowszych osiągnięć technologicznych, jak również zastosowaniu sprawdzonych procedur, ponowne wykorzystanie cennych surowców staje się możliwe. Kontynuując myśl ze wstępu – oddanie do odpowiedniego punktu nawet kilku kilogramów niepotrzebnych "gratów", będzie pewnym krokiem w stronę bardziej zrównoważonej przyszłości. Kolejną zachętą do  pozbycia się stalowych, miedzianych, czy żeliwnych, nieużywanych już przedmiotów będą rzecz jasna korzyści finansowe, gdyż złom – jak można powiedzieć – swoje kosztuje.

Rzetelne skupy złomu

Warto zwrócić uwagę na to, by metal oddawać tylko wyspecjalizowanym zakładom, które rzetelnie stosują się do obowiązujących norm, dbają o ekologię, a także w sposób możliwie najbardziej profesjonalizmy podchodzą do klienta. Dobrym przykładem jednej z takich firm, będzie chociażby zlokalizowany nieopodal Częstochowy, skup OSD Mościński, świadczący usługę odbioru złomu ze wskazanego miejsca.

Punkty przyjmujące każde ilości metali

Skupy jednakowo chętnie przyjmują rzeczy drobne, odnalezione podczas generalnych, wiosennych porządków, czy nieco większe pozostałości po trwających remontach, jak również spore ilości odpadów produkcyjnych, dostarczanych przez prężnie działające  przedsiębiorstwa. Rozwijając nieco temat remontów okazuje się, że niewiele osób wie jak cenne mogą okazać się stare kaloryfery, wanny, czy też przeróżne meble. Z pozoru niepotrzebne: nadwątlona armatura łazienkowa, ciężkie żyrandole, powyginane klamki i różnego typu starocie, to w rzeczywistości znaleziska, na jakie zdecydowanie warto natrafić. Obowiązkowo nadmieńmy, że szczególnie opłacalna okazuje się sprzedaż tak zwanych metali kolorowych, zwanych inaczej nieżelaznymi – to miedzy innymi miedź, aluminium, nikiel, cyna.

Znaczenie recyklingu

Myśląc o tym wszystkim zapewne zastanawiamy się, gdzie zmieszczą się tak gigantyczne góry zużytych przedmiotów. Jak wspominaliśmy już wcześniej, owe punkty z powodzeniem zajmują się recyclingiem – przekazując odkupione materiały chociażby hutom – przyczyniając się tym samym do zmniejszenia zużycia energii oraz wody, nie wspominając o znacznej redukcji przedostających się do atmosfery gazów.

Cenniki detaliczne i hurtowe

Przeglądając strony internetowe należące do wybranych skupów złomu, okazuje się, że najczęściej stosowaną praktyką jest podawanie do publicznej wiadomości jedynie cennika detalicznego. Kwoty, jakie można uzyskać w hurcie dostępne są zazwyczaj jedynie na telefon, podlegają one bowiem negocjacjom. Spotkać się można również tutaj z pewnymi sztywno ustalonymi przedziałami, udostępnianymi tylko po wcześniejszej weryfikacji firmy, chcącej przekazać duże ilości złomu.

Podstawowe detaliczne progi cenowe dzielą się najczęściej na dwie grupy: do 100 kilogramów oraz powyżej tej wartości. O hurcie może być mowa, gdy dysponujemy dosłownie tonami surowca – czasem 1000 kilogramów nie wystarcza, by ładunek został zakwalifikowany do tej właśnie kategorii. Całkiem bezpiecznie jednak można przyjąć, że 3 tony złomu będą już rozpoznawane jako ilość prawdziwie hurtowa.

Podziel się