Materiał Partnera Serwis urządzeń czyszczących. Najczęstsze awarie

Serwis urządzeń czyszczących. Najczęstsze awarie

Do urządzeń czyszczących zaliczyć możemy urządzenia wysokociśnieniowe, myjki do okien, mopy elektryczne, zamiatarki, szczotki elektryczne, froterki i odkurzacze. Bez względu na ich rodzaj; ręczne, workowe, wielofunkcyjne, z filtrem wodnym czy kominkowe, to właśnie one najczęściej ulegają awariom. Równie często awarii ulega odkurzacz centralny. Sprawdźmy, co psuje się najczęściej.

Bez względu na to, z jakim rodzajem odkurzacza będziemy mieli do czynienia, istnieje zestaw najczęściej występujących awarii. Z czym zatem serwisy urządzeń czyszczących borykają się najczęściej?

Uszkodzenie zwijacza i nierówna praca silnika

Jedną z najczęstszych awarii odkurzaczy jest uszkodzenie zwijacza, pęknięcie jego elementów lub samego przewodu. Drugą, równie częstą awarią będzie problem ze szczotkami silnika. Jego nierówna praca oraz iskrzenie na styku szczotki-wirnik oznaczać będzie zużycie węglowych końcówek, dostarczających prąd do wirnika.

Awaria łożyska i zwarcie na uzwojeniu wirnika

Zaobserwowana przez nas głośna praca urządzenia najczęściej wiązać się będzie z uszkodzeniem łożysk, które należy wymienić na nowe. Najlepiej zrobić to w renomowanym serwisie Kärcher Center AAT RenKar. Tam też zaopatrzymy się w większość wysokiej klasy urządzeń marki Kärcher, nie tylko przeznaczonych do czyszczenia.   

Kolejną częstą awarią urządzeń czyszczących będą także zwarcia oraz przebicia na uzwojeniu wirnika. Aby im zapobiec, zwracajmy uwagę, by nie zalać silnika wodą i nie przechowywać odkurzacza w miejscach wilgotnych, narażonych na gwałtowne zmiany temperatury.

Przełamanie przewodu i awaria regulatora

Jedną z częstych usterek, niewidocznych z zewnątrz, będzie przełamanie żył przewodu, zasilającego urządzenie przy wtyczce lub przy wejściu przewodu do korpusu odkurzacza. Zaniepokoić powinien nas brak ciągłości pracy urządzenia i zaniki zasilania.

W urządzeniach czyszczących, takich jak odkurzacze, oprócz awarii części mechanicznych, zdarzają się także usterki elementów elektronicznych. Przykładem będzie awaria regulatora, sterującego mocą oraz parametrami pracy silnika. Obwód elektryczny zostaje przerwany, a urządzenie przestaje działać.

Drobniejsze awarie

Opisane wyżej usterki to poważne awarie, z którymi najlepiej jest zgłosić się do serwisu. Zdarzają się jednak drobniejsze usterki, takie jak:

  • zatkany worek
  • ustawienie za dużej mocy ssania
  • zatkanie rury ssącej lub węża
  • zatkanie i zanieczyszczeni filtrów

Możemy próbować poradzić sobie z nimi sami, jednak jeśli próby nie przynoszą rezultatów, najlepiej jest oddać urządzenie do serwisu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas