Materiał Partnera Rury stalowe – serce każdego zakładu

Rury stalowe – serce każdego zakładu

Odpowiednio zaprojektowany system rurociągowy często jest najmniej widocznym bohaterem każdego zakładu. Uniwersalność zastosowania rur stalowych powoduje, że odpowiedzialne są one nie tylko za dostarczanie wody i gazu, ale również stanowią osobny komponent produkcyjny. Zdecydowanie szybciej byłoby wymienić branże, w których rury stalowe nie znajdują zastosowania, niż te, w których są kluczowe. Dzięki czemu są aż tak niezbędne?

Stal jako materiał

Produkcja stali na skalę masową przyczyniła się do istnej rewolucji. Nowoczesne metody jej produkowania powodują, że jest to materiał zarówno efektywny, jak i ekonomiczny. Choć oczywiście cena jest czynnikiem niezwykle istotnym, stal posiada wiele innych właściwości, które w wielu branżach są mile widziane. Mowa tu przede wszystkim o ogromnej wytrzymałości połączonej z relatywnie dużą elastycznością. Stal podatna jest również na obróbkę. Dzięki wysokim temperaturom można nadać stali tak naprawdę dowolny kształt. Obróbka termiczna nadaje również stali pożądaną strukturę, czego najlepszym przykładem są rury walcowane na gorąco. W razie gdy rura stalowa przeznaczona jest do celów specjalistycznych, jej fizyczne właściwości można swobodnie zmieniać, dodając do stopu stali pierwiastki takie jak glin, wolfram, czy tytan.

Aby mieć pewność, że rury stalowe będą posiadały wszystkie certyfikaty, a w procesie ich produkcji huta przykłada wagę do dbałości o najmniejszy szczegół, warto skorzystać z oferty najlepszych producentów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Slovrur, która dzięki swojemu doświadczeniu od lat zapewnia klientom dostęp do najwyższej jakości wyrobów stalowych. Firma słynie przede wszystkim z miłej obsługi oraz rzetelnego doradztwa. Jej klienci mogą liczyć na obsługę kompleksową, obejmującą nie tylko sprzedaż, ale również transport i rozładunek w konkretnym miejscu. Co jeszcze decyduje o wyjątkowości rur stalowych?

Rury stalowe o specjalistycznym wykończeniu powierzchni

O tym, jaką funkcję będzie spełniała rura stalowa, często decyduje wykończenie powierzchni wewnętrznej. W przemyśle motoryzacyjnym np. rury stalowe używane są do konstruowania układów wydechowych. Tutaj powierzchnia musi być przystosowana do wytrzymywania wysokich temperatur wytwarzanych przez spaliny. Inaczej zaprojektowana musi być powierzchnia rur używanych w branży spożywczej.

Tutaj ważna jest przede wszystkim odporność na korozję oraz na kontakt z niektórymi związkami chemicznymi takimi jak kwasy. Dzięki temu rury zachowują swoją szczelność i nie wchodzą w reakcję z produktami, które są nimi transportowane.

Podziel się