Materiał Partnera Rodzaje wyrobów hutniczych

Rodzaje wyrobów hutniczych

Wyroby hutnicze są elementami, które powstają z różnych metali, oraz ze stopów metali. Najczęściej spotykanymi źródłami są tutaj rzecz jasna takie materiały jak żelazo, cynk, aluminium czy ołów. Wbrew temu, co myśli większość osób, hutnictwo nie polega tylko i wyłącznie na wytapianiu metali, ponieważ hutnictwem są również czynności związane z ich różnego rodzaju obróbką. Zobacz, jakie rodzaje wyrobów hutniczych są najbardziej popularne i czym się wyróżniają.

Taśmy nierdzewne

Na samym początku trzeba wymienić taśmy wykonywane ze stali nierdzewnej. Co ciekawe, nie są one produkowane na żadnym innym kontynencie niż Europa, zatem jeżeli spotkamy je w Ameryce, czy np. Australii, mamy pewność, że zostały sprowadzone od naszych sąsiadów, lub kto wie, być może nawet bezpośrednio od polskich hutników, których u nas nie brakuje. Wśród czołówki najlepszych trzeba z pewnością wymienić Hurto-Stal Pędziwiatr Sp. z o.o.. Mogą one być wykonane w dwóch wersjach jeżeli chodzi o ich twardość, zatem będą albo miękkie, albo półtwarde. Są popularne również dlatego, że są wykonywane na wymiar i nigdy nie ma potrzeby zamawiania ich w większej ilości, jeżeli potrzebujemy małych nakładów. Bardzo ważne jest również to, że można spotkać je w innym wariancie, a konkretnie jako taśmy sprężynowe nierdzewne, które również są wykonywane w bardzo wielu wymiarach, pod indywidualne zamówienia klientów z całego świata. Krawędzie tych taśm mogą być zaokrąglone, lub np. cięte, z czego te drugie to jest standardowa forma. W odróżnieniu od zwykłych taśm nierdzewnych, mogą one posiadać dowolnie wybrany stopień twardości, spotykamy zatem taśmy nierdzewne bardzo miękkie, oraz bardzo, bardzo twarde.

Druty stalowe

Druty stalowe są kolejnym popularnym elementem wykonywanym przez hutników. Jest ich bardzo wiele, ponieważ dzielą się na takie rodzaje jak druty oporowe, druty nierdzewne, druty węglowe czy też druty spawalnicze. Ich charakterystyczną cechą, po której można je od razu rozpoznać, jest bardzo mały przekrój poprzeczny. Wśród najczęściej spotykanych drutów stalowych z pewnością są druty okrągłe, jednak możemy mieć też do czynienia z drutami nietypowymi, np. owalnymi czy nawet prostokątnymi.

Pozostałe wyroby hutnicze

Wśród innych, równie często spotykanych wyrobów hutniczych trzeba wymienić różnego rodzaju kątowniki, dwuteowniki czy też kątowniki równoramienne. Poza tym, huty wykonują bardzo wiele rodzajów rur i prętów, które są wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale też bardzo często przez osoby indywidualne, albo są im potrzebne do domu podczas napraw czy remontów, albo wykorzystuje się je nawet do celów artystycznych.

Opracowanie:

Hurto stal Pędziwiatr Sp zoo

Rusiec , Wieluńska 90

Podziel się