Materiał Partnera Rodzaje wózków widłowych

Rodzaje wózków widłowych

Wózek widłowy, a dokładnie podnośnik, to sprzęt, który przydaje się w wielu miejscach. Korzysta się z nich w sklepach, magazynach, firmach budowlanych i produkcyjnych i nie tylko. Odpowiedni wybór rodzaju wózka widłowego jest bardzo ważny, ponieważ jeśli kupimy nieodpowiedni sprzęt, to korzystanie z niego będzie utrudnione. Jakie są rodzaje wózków widłowych?

 Rodzaje wózków widłowych - jakie wybrać?

 

Rynek wózków widłowych oferuje możliwość zakupu podnośników o różnych właściwościach, a szeroka dostępność modeli i rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie.

Jakie rodzaje wózków widłowych znaleźć można na rynku? Jak mówi nam właściciel MB Serwis, wyróżnia się kilka głównych opcji, są to:

  • Wózki jezdniowe podnośnikowe czołowe - są to najprostsze wózki widłowe, które wykorzystywane są w wielu firmach. To uniwersalne rozwiązanie, które pozwala na przewożenie ładunku o wadze równoważonej z wagą wózka widłowego. Nie są to więc urządzenia do transportu bardzo ciężkich rzeczy, ale z powodzeniem są stosowane na przykład w magazynach.
  • Wózki jezdniowe podnośnikowe z masztem wewnętrznym. Mają one wbudowany maszt wewnętrzny, który sprawia, że konstrukcja jest o wiele bardziej stabilna, więc można przewozić przy pomocy tych wózków większe ciężary. Dzięki zastosowaniu masztu możliwe jest podnoszenie ładunków też na znaczną wysokość.
  • Wózki podnośnikowe boczne. W większości wózków widłowych towar podnosi się na przodzie, ale w tych modelach widły umieszczone są z boku, dzięki czemu zapewniona jest duża stabilność pracy i możliwość przewożenia towaru w wąskich miejscach. Podnośniki boczne są często używane w magazynach wysokiego składowania, ponieważ ich konstrukcja zapewnia dużą zwrotność.
  • Wózki podnośnikowe bramowe - wózki widłowe tego rodzaju mają dużą ramę, a towar podnoszony jest w jej wnętrzu.
  • Wózki widłowe specjalizowane - to bardzo charakterystyczne wózki, które pozwalają na podnoszenie wózka wraz z podnoszeniem ładunku. Stosuje się je głównie w magazynach wysokiego składowania, centrach logistycznych i składach budowlanych.

 Jaki rodzaj wózka wybrać?

Jaki rodzaj wózka widłowego wybrać do swojego magazynu czy sklepu? Jest to mocno indywidualna kwestia, ponieważ wiele zależy od tego, jakie mamy wymagania i w jakich warunkach pracować będzie wózek widłowy. Bez znaczenia na to, jaki model wybierzemy, koniecznie wybrać należy wózek dobrej firmy - inwestując w dobry sprzęt rzadziej odwiedzasz serwis wózków widłowych i masz gwarancję jakości wykonania.

Opracowanie:

MB Serwis s.c.

Gdynia , Opata Hackiego 12

Podziel się