Artykuł sponsorowany Rodzaje wibroizolatorów gumowych i gumowo-metalowych z oferty producenta AIGO-TEC

Rodzaje wibroizolatorów gumowych i gumowo-metalowych z oferty producenta AIGO-TEC

Technika antywibracyjna stosowana jest przy różnego rodzaju konstrukcjach budowlanych, a także w maszynach, pojazdach drogowych i szynowych i dziesiątkach przedmiotów codziennego użytku. Specjalne gumowe lub gumowo-metalowo amortyzatory drgań mogą mieć bowiem różne zastosowanie, budowę, rozmiar, a także jakość wykonania. Potwierdzają to inżynierowie z firmy AIGO-TEC, która słynie z tworzenia i produkcji małych poduszek antywibracyjnych, podkładek gumowych, a także większych wibroizolatorów. Wszystkie produkowane są w polskim oddziale AIGO-TEC w podpoznańskiej Nekli. Jakie rodzaje wyrobów zaliczanych do techniki antywibracyjnej oferuje ten zakład?

Od podkładek gumowych do klimatyzatorów,  po wibroizolatory metalowo-gumowe do maszyn

Wyroby gumowe i gumowo-metalowe zaliczane do produktów techniki antywibracyjnej mają za zadanie pochłanianie oraz równomierne rozkładanie drgań do nominalnych poziomów, gwarantując również tłumienie wstrząsów, ruchów oraz hałasów. Ważne jest to zaś zarówno w różnego rodzaju konstrukcjach budowlanych, elektronarzędziach, maszynach przemysłowych oraz pojazdach, jak i w podzespołach o skomplikowanej konstrukcji np. w silnikach czy generatorach prądotwórczych. Inżynierowie AIGO-TEC zwracają zatem uwagę na to, iż budowa amortyzatorów gumowych lub gumowo-metalowych musi być idealnie dostosowana do konkretnego zastosowania. To zaś skłania producentów do wytwarzania takich wyrobów w dziesiątkach jak nie setkach odmiennych wersji. Jakie z nich produkowane są w zakładzie AIGO-TEC pod Poznaniem?

AIGO-TEC w Nekli wytwarza każdego roku tysiące wyrobów gumowych i gumowo-metalowych, od prostych podkładów m.in. do klimatyzatorów aż do większych poduszek gumowych, amortyzatorów walcowych ze śrubą jednostronną lub dwustronną, a także wibroizolatorów o bardziej skomplikowanych kształtach. Nie tylko różnią się one rozmiarem, wyglądem oraz zastosowaniem, ale także materiałem wykonania. Do produkcji wyrobów techniki antywibracyjnej stosuje się bowiem elementy stalowe, aluminiowe, stale nierdzewne, a także tworzywa sztuczne i mieszanki gumowe typu NR, HNBR, SBR, NBR, CR ora EPDM.

Wibroizolatory uniwersalne lub tworzone na specjalne zamówienie

Wibroizolatory można dzisiaj spotkać na rynku w uniwersalnych wymiarach, jak i też wiele firm podejmuje się ich produkcji na specjalne zamówienia. Tym zajmuje się zakład AIGO-TEC, który wyposażony jest w nowoczesny dział obróbki skrawania metali, innowacyjny wydział  wulkanizowania gumy, a także w świetnie wyposażone laboratorium techniczne. Jeden ze specjalistów kontroli jakości firmy AIGO-TEC zapewnia zaś, że:

Nasza firma przyjmuje nawet najbardziej niestandardowe zamówienia od klientów, oferując im ścisłą współpracę na każdym etapie przygotowania amortyzatorów do seryjnej produkcji. Może być ona poprzedzona działaniami prototypowania a także licznymi testami. Wszystko po to, by osiągnąć jak najlepsze parametry jakościowe produktu przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

Jak właściwe dobrać wibroizolator do określonego zastosowania?

Inżynierowie AIGO-TEC nie tylko są w stanie zapewnić produkcję amortyzatorów gumowych i gumowo-metalowych według projektów klientów, ale także gotowi są na doradztwo techniczne. Czynnikami, które wpływają na wybór odpowiedniego produktu z działu techniki antywibracyjnej, są:

  • rodzaj zabezpieczanej maszyny czy innej konstrukcji,
  • ciężar całkowity maszyny/konstrukcji oraz ilość punktów podparcia,
  • częstotliwość drgań własnych np. wynikających z prędkości obrotowej silnika czy wirnika,
  • rodzaj otworów w podstawie,
  • środowisko pracy,
  • grubość podstawy maszyny/konstrukcji,
  • wymagania specjalne np. kontakt z żywnością, wysokie temperatura, agresywne środowisko chemiczne.

Specjaliści AIGO-TEC dodają, że nigdy nie należy wybierać przypadkowych wibroizolatorów. Idealnie dopasowany amortyzator przyniesie więcej korzyści, w tym znacznie wydłużoną żywotność zabezpieczanej maszyny czy konstrukcji budowlanej. Pamiętać jednak trzeba w wielu przypadkach o okresowej wymianie gumowych podkładek czy poduszek z podstawą metalową.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas