Artykuł sponsorowany Rodzaje usług asenizacyjnych

Rodzaje usług asenizacyjnych

Właściciele nieruchomości mają kilka sposobów na pozbycie się ścieków ze swoich domów, gospodarstw rolnych czy zakładów przemysłowych. Nie zawsze warunki pozwalają na podłączenie do kanalizacji miejskiej. Wówczas niezbędne jest wybudowanie szamba bądź przydomowej oczyszczalni. Decydując się na takie rozwiązanie, należy koniecznie skorzystać z usług asenizacyjnych. Czym są i jakie ich rodzaje można wyróżnić? Dowiedz się więcej.

Usługi asenizacyjne – czym są?

Usługi asenizacyjne to prace związane z wywozem nieczystości pochodzących z przydomowych szamb, przydomowych oczyszczalni ścieków, zakładów produkcyjnych oraz gospodarstw rolnych. Mówiąc dokładniej – obejmują one wywóz ścieków komunalnych i przemysłowych pochodzących ze zbiorników odpływowych, jak i bezodpływowych. Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w tym zakresie najczęściej współpracują z dużymi oczyszczalniami ścieków. Aby mogły świadczyć omawiane usługi, muszą dysponować specjalnym pozwoleniem na prowadzenie w tym zakresie działalności. Specjalista z firmy Wywóz Nieczystości Płynnych Handel Anna Tudruj wyjaśnia, że oferta usług asenizacyjnych może obejmować także utylizację odpadów płynnych pochodzących z tzw. przydomówek. Do przeprowadzenia procesu wykorzystuje się taki sam sprzęt jak do wywozu ścieków płynnych, aczkolwiek przepisy prawa wymagają utylizacji odpadów zgodnie z innymi zasadami.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do usług asenizacyjnych?

Firmy świadczące usługi asenizacyjne muszą dysponować specjalistycznym sprzętem dostosowanym do specyfiki transportowanych nieczystości. Dla wielu ścieki to tylko nieprzyjemny zapach. Należy jednak pamiętać, że jest w nich również ogromne stężenie toksyn.

Chcąc zapewnić pełne bezpieczeństwo ludziom, ale też środowisku konieczne jest zachowanie wysokich standardów podczas opróżniania zbiorników i wywozu ich zawartości. Pomocne są pojazdy asenizacyjne, które pozwalają na bezpieczne i bezproblemowe przetransportowanie nieczystości przy zachowaniu minimalnego ryzyka zanieczyszczenia środowiska. Najczęściej pojazdami tymi są samochody bądź cysterny z ciągnikami dodatkowo wyposażone w beczkę asenizacyjną. Poszczególne jednostki oferują ich różnorodne pojemności. Ich uzupełnienie stanowią węże i mechanizm pompujący. Im dłuższy przewód, tym większe możliwości wypompowania nieczystości z trudno dostępnych miejsc. Po napełnieniu zbiornika jest on szczelnie zamykany, a zawartość jest wywożona w miejsce neutralizacji ścieków. Warto pamiętać, że regularne korzystanie z usług specjalistów w tym zakresie pozwala zagwarantować pełną sprawność instalacji kanalizacyjnych oraz zadbać o środowisko.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas