Materiał Partnera Rodzaje specjalistycznych folii w ofercie renomowanego producenta

Rodzaje specjalistycznych folii w ofercie renomowanego producenta

Folia jest jednym z najważniejszych elementów życia codziennego. Wykorzystuje się ją m.in. do produkcji opakowań, ale doskonale sprawdza się również w innych sytuacjach. Materiał ten stosowany jest w wielu branżach, a możliwości produkcyjne renomowanych zakładów pozwalają na przygotowanie wielu typów specjalistycznych folii. Jakie konkretnie rodzaje znajdują się w ofercie profesjonalnych firm zajmujących się ich produkcją?

Folia w branży spożywczej

Niezwykle szerokie zastosowanie folii można odnaleźć w branży spożywczej. Sporym zainteresowaniem klientów cieszą się bowiem folie termokurczliwe, które doskonale sprawdzają się do pakowania m.in. puszek, napojów czy słoików. Dzięki swoim właściwościom możliwe jest łatwe przygotowywanie np. kilku tych samych produktów w jednym opakowaniu wykonanym właśnie z wytrzymałej folii. Ma to również spore znaczenie w transporcie – folia stabilizuje bowiem i chroni przed zabrudzeniami czy kurzem.

Ciekawym rozwiązaniem jest nadruk naniesiony na folie. Dzięki niemu możliwe jest spersonalizowanie materiału i przygotowanie go w taki sposób, by odpowiadał on standardom konkretnej firmy. W taki sposób promowana jest marka produktu, który staje się łatwo zauważalny dla konsumentów. Folie termokurczliwe przygotuje firma KagenFol s.c., która z powodzeniem może także wyprodukować na zamówienie klienta folie z zakładkami, barwione na dowolny kolor czy z poszczególnymi dodatkami. Czym konkretnie mogą się charakteryzować specjalistyczne folie wykonane przez renomowanego producenta?Folia z dodatkami

Dzięki doskonałym możliwościom produkcyjnym nowoczesne zakłady są w stanie wykonać folie antystatyczne, na których nie osiada kurz. Specjalne dodatki pozwalają na stworzenie nietypowych wyrobów, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie do konkretnych potrzeb. W ofercie renomowanego producenta można znaleźć też folie perforowane. To właśnie one najczęściej wykorzystywane są w ogrodnictwie – równomiernie umieszczone otwory zapewniają przepuszczalność światła na wymaganym, optymalnym poziomie.

W ramach współpracy z profesjonalnym producentem folii można tego typu wyroby wykorzystać także z powodzeniem jako nośniki reklamy poprzez wykonanie na nich nadruku od strony zewnętrznej. Warto wiedzieć, że oprócz perforacji możliwe jest też wykonanie jonizacji. Rozbudowaną ofertę uzupełniają folie specjalistyczne dla rolnictwa, a także wykorzystywane do produkcji peleryn przeciwdeszczowych. Tego typu wyroby przygotowane przez renomowanego producenta sprawdzą się również jako materiał do pakowania prasy oraz książek.

Podziel się