Materiał Partnera Rodzaje pojemników magazynowych

Rodzaje pojemników magazynowych

Magazyn to miejsce, gdzie szczególne znaczenie ma doskonała organizacja przestrzeni. To dzięki niej wszelkiego rodzaju prace przebiegają sprawnie i szybko. Natomiast właściwe wyposażenie hali wpływa na możliwość wdrożenia strategii logistycznych, które przyczyniają się do jeszcze większych zysków przedsiębiorstwa. Jednymi z niezbędnych elementów w magazynie są pojemniki. Jakie są ich rodzaje? Dowiedz się więcej.

Pojemniki magazynowe – klasyfikacja rodzajów

Pojemniki, które pomogą optymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną w magazynie, można podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Wobec tego wyróżnia się:

  • pojemniki z polietylenu – są wykonywane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Stanowią doskonałe miejsce do przechowywania asortymentu sypkiego czy nawet bardzo drobnych elementów. Mogą być wyposażone w praktyczne rolki skrętne lub nogi. Dodatkowo można je układać piętrowo. Są więc świetnym rozwiązaniem, jeżeli magazyn ma niewielki metraż
  • pojemniki z metalu – produkuje się je z metali, które są zabezpieczone przed korozją. Mogą być to na przykład solidne i duże skrzynie lub nieco mniejsze pojemniki blaszane. Popularne konstrukcje metalowe stanowią pojemniki siatkowe z oczkami o różnej wielkości, które są łatwe do transportowania. W wielu magazynach można także spotkać niewielkie kosze z siatki metalowej.

Oprócz tego pojemniki do magazynu różnią się od siebie kształtem i projektem. W związku z tym w ofercie firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia "PW" są dostępne między innymi:

  • pojemniki uchylne – te wykonane z blachy stalowej pojemniki charakteryzują się gładką ścianą zrzutową oraz tym, że są opróżniane za pomocą trawersu. Są one przeznaczone do układania piętrowego. Mogą być także produkowane z blachy ocynkowanej oraz mieć kieszenie wjazdowe dla wózków widłowych
  • pojemniki z otwieranym dnem – tym, co je wyróżnia, jest klapa, która otwiera się za pomocą linki pociągowej. Zamykanie odbywa się automatycznie – wystarczy, że pojemnik zostanie opuszczony na podłoże. Mają one zamontowane specjalne ucha oraz kieszenie wjazdowe dla wózków widłowych, co sprawia, że ich transport jest wyjątkowo łatwy.

Zastosowanie pojemników magazynowych

Zadaniem pojemników magazynowych jest sortowanie i usprawnienie transportu towarów różnego typu. Znajdują one zastosowanie w praktycznie każdym magazynie. Są wykorzystywane w branży spożywczej, przetwórczej oraz chemicznej. Niemniejsze znaczenie mają w handlu i rolnictwie. Są niezbędne do wdrażania w magazynach rozwiązań logistycznych.

Podziel się