Artykuł sponsorowany Rodzaje podgrzewaczy wody – który wybrać?

Rodzaje podgrzewaczy wody – który wybrać?

Na rynku dostępnych jest pięć rodzajów podgrzewaczy wody, z których każdy ma swoje zalety i potencjalne wady. Nie wszystkie podgrzewacze sprawdzą się do zastosowań przemysłowych, podobnie jak nie każdy podgrzewacz będzie funkcjonalnym narzędziem do użytku domowego. Sprawdźmy, czym wyróżniają się poszczególne warianty podgrzewaczy i jak wybrać taki, który spełni nasze potrzeby i oczekiwania.

Konwencjonalny podgrzewacz wody w zbiorniku

Ten rodzaj podgrzewacza wody zawiera zbiornik, w którym znajduje się woda do podgrzania. Oznacza to, że pojemność zbiornika określa, ile ciepłej wody masz od razu do dyspozycji. Zbiornik jest izolowany w taki sposób, że gdy woda ulegnie nagrzaniu, pozostaje ciepły, dopóki nie będzie potrzebny. Zbiornik posiada dwa zawory – zawór regulacji temperatury i zawór regulacji ciśnienia. Zawór regulacji temperatury otwiera się, aby uwolnić ciepło i umiarkowaną temperaturę, gdy woda osiągnie ponad 50 stopni Celsjusza. Zawór spustowy otwiera się, aby obniżyć ciśnienie, gdy osiągnie około 150 psi. Jest to najpopularniejszy typ podgrzewacza wody w domach rodzinnych, ale niesie za sobą pewne ograniczenia – jeśli zbiornik jest za mały lub pewnego dnia będziesz potrzebować nadmiernej ilości ciepłej wody, trzeba będzie czekać na podgrzanie następnego zbiornika.

Wymagana konserwacja

Ponieważ zbiornik stale gromadzi wodę, będziesz musiał go regularnie czyścić, aby wydłużyć żywotność podgrzewacza. Zbiornik należy czyścić maksymalnie dwa razy w roku, aby usunąć osad i kamień mineralny oraz zmniejszyć korozję. Typowa żywotność konwencjonalnego podgrzewacza wody w zbiorniku buforowym wynosi około dwunastu lat. Warto zauważyć, że wariant konwencjonalny jest zwykle najtańszym rodzajem podgrzewacza i nie sprawia problemów w instalacji.

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody (podgrzewacz wody na żądanie)

Podgrzewacz wody na żądanie, dostępny w ofercie Energokessel sp. z o.o. Zakład zespołów energetycznych, jest wyposażony w nowoczesną technologię i może zapewnić niemal nieskończoną ilość ciepłej wody w Twoim domu. Zamiast zbiornika urządzenie posiada podgrzewane wężownice, które napełniają się wodą i podgrzewają ją w mgnieniu oka. Jest to idealne rozwiązanie do szybkiego podgrzewania wody – nawet dla dużych rodzin, które potrzebują dużej ilości ciepłej wody na raz. Ten typ podgrzewacza jest dostępny w różnych rozmiarach, dlatego użytkownik musi upewnić się, że dobrał odpowiedni rozmiar dla swojego gospodarstwa domowego – w przeciwnym razie podgrzewacz nie będzie w stanie nadążyć za zużyciem wody. Większe bezzbiornikowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej, zasilane energią elektryczną, mogą wymagać zwiększenia mocy elektrycznej w domu, co może być dość kosztowne.

Wymagana konserwacja

Pomimo że podgrzewacze nie posiadają zbiornika, nadal należy je czyścić co najmniej raz w roku, aby usunąć kamień mineralny i uniknąć korozji. Czyszczenie może być trudniejsze, ponieważ części są mniejsze i trudniej dostępne. Żywotność tego typu podgrzewacza wody wynosi 8-10 lat.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas