Materiał Partnera Rodzaje opakowań typu blister

Rodzaje opakowań typu blister

Opakowania typu blister są bardzo popularnym rodzajem opakowania wykonywanym z tworzyw sztucznych. Najczęściej są wykorzystywane w handlu detalicznym. Dzięki przezroczystości doskonale podkreślają zalety zapakowanego produktu. W dzisiejszym artykule chcemy skupić się na omówieniu charakterystyki opakowań typu blister, ich zalet oraz rodzajów, jakie są dostępne w ofertach producentów.

Czym charakteryzują się blistry?

Opakowania typu blister są przeważnie wykonywane z tworzywa sztucznego. Najczęściej stosowane do ich produkcji są materiały takie jak PET, APET, GPET oraz PVC. Do podstawowych zalet tego typu opakowań możemy zaliczyć bardzo dobre zabezpieczenie zawartości opakowania w trakcie transportu. Dużą zaletą jest doskonała widoczność produktu bez konieczności wyjmowania z opakowania. To także przekłada się na możliwość atrakcyjnej ekspozycji na wystawie sklepowej. Opakowania typu blister umożliwiają zamieszczenie czytelnej informacji o produkcie. Ponadto cechuje je wysoka jakość uzyskana niewielkim kosztem. Lekkość, wytrzymałość, łatwość obróbki oraz estetyka produktu należą do niepodważalnych zalet blistrów.

Gdzie są stosowane opakowania typu blister?

Najbardziej znaną formą zastosowania blistrów są opakowania do tabletek. Ale to nie wszystko. Blistry sprawdzają się również w przypadku artykułów takich jak żarówki, małe AGD, kosmetyki, artykuły motoryzacyjne czy wreszcie zabawki. Zastosowanie nowoczesnej technologii umożliwia uzyskanie wymaganej sztywności, a także zapewnia bezpieczeństwo produktu pomimo cienkiej warstwy folii.

Jakie rodzaje blistrów możemy wyróżnić?

W ofertach większości producentów możemy zobaczyć następujące rodzaje opakowań typu blister:

  • blistry składane,
  • blistry zgrzewane,
  • blistry zaginane,
  • blistry zamykane na zatrzaski,
  • blistry dwustronne.

Blistry składane złożone są z dwóch części – przedniej i tylnej. Są ze sobą połączone zawiasem. Można zamykać je na zatrzaski. Ich cechą charakterystyczną jest łatwość zamknięcia. Umieszczony w opakowaniu przedmiot zabezpieczony jest przed wyjęciem specjalną zszywką. Blistry składane są wykonane z folii typu PET.

Blistry zgrzewane zapewniają maksymalną ochronę produktów, które znajdują się w środku. Najczęściej zgrzewany jest blister z kartonikiem lub blister z folią. Ten typ opakowania ma zastosowanie w marketach oraz sklepach samoobsługowych. Jego podstawową zaletą jest możliwość obejrzenia produktu z każdej strony.

Blister zaginany posiada z trzech stron zagięte brzegi. Dzięki temu możliwe jest wsunięcie z tyłu tekturki z nadrukiem. Omawiane blistry są wykonywane przeważnie z folii PVC lub PET. Po umieszczeniu produktu w blistrze konieczne jest połączenie tekturki z folią za pomocą zszywacza.

Blistry zamykane na zatrzaski są przeważnie wykonywane z folii PET lub PCV. Mogą być złożone z dwóch niezależnych części składanych ze sobą. Mogą też stanowić jedno opakowanie połączone specjalnym zawiasem. Opakowanie jest zamykane na zatrzaski umieszczone na bocznej krawędzi. To pozwala na wielokrotne otwieranie i zamykanie.

Blistry dwustronne to tak naprawdę opakowania, w których kartonik znajdujący się z tyłu jest zastępowany arkuszem folii. Po złożeniu elementy można zgrzać lub połączyć zatrzaskami. Ten typ opakowania pozwala oglądać produkt z każdej strony. Świetnie sprawdza się przy prezentowaniu galanterii oraz artykułów elektronicznych.

Szukając dostawcy wysokiej jakości opakowań typu blister warto skontaktować się z firmą Blister Pack s. c. Wieloletnie doświadczenie oraz szeroki wybór produktów pozwalają spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Podziel się