Materiał Partnera Rodzaje i zastosowanie zgrzewarek

Rodzaje i zastosowanie zgrzewarek

Zgrzewarki do folii to praktyczne i funkcjonalne urządzenia przeznaczone do zgrzewania, czyli zamykania pod wpływem ciepła gotowych worków. W ten sposób możliwe jest estetyczne i bezpieczne zapakowanie wielu różnych produktów. Sprawdź, w jaki sposób działają zgrzewarki oraz jakie są największe zalety ich stosowanie w procesie pakowania towarów. Poznaj najważniejsze rodzaje dostępnych na rynku zgrzewarek do folii.

Jak działa zgrzewarka?

Zasada działania zgrzewarek do folii jest bardzo prosta. Urządzenie to podgrzewa opakowanie foliowe - woreczek, saszetkę, folię pęcherzykową i tym sposobem szczelnie zamyka produkt. Na rynku dostępne są również urządzenia, które poza podstawową funkcją pakują także towary próżniowo. Tego typu zgrzewarki odsysają powietrze z opakowania, a następnie zamykają je, tworząc hermetyczny zgrzew. Produkty zamknięte w ten sposób są doskonale chronione przed wilgocią, bakteriami, pleśniami, grzybami, nie mają także kontaktu z powietrzem. To rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku pakowania artykułów spożywczych.

Zalety stosowanie zgrzewarek do folii

Zgrzewarki do folii charakteryzują się niezwykle łatwą obsługą. Pozwalają w prosty i szybki sposób pakować towary, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w każdej firmie, która pakuje produkty, a także do użytku domowego.

Zgrzewarki stosowane w produkcji masowej cechują się także możliwością płynnej regulacji czasu zgrzewania i dają możliwość dokładnego dostosowania czasu w zależności od rodzaju oraz grubości zgrzewanej folii.

Jeśli planujesz zakup zgrzewarki do folii dla Twojej firmy zapoznaj się z ofertą Techno PPHU Jan Ziomek sp.j – oferowane przez tę firmę produkty są zgrzewarkami najnowszej technologii, wykonanymi z wytrzymałych materiałów, które świetnie sprawdzą się w intensywnej eksploatacji.

Rodzaje zgrzewarek

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zgrzewarek, o różnym działaniu i zastosowaniu. W małych i średnich przedsiębiorstwach najczęściej spotyka się zgrzewarki impulsowe. Charakteryzują się one szybką pracą oraz bardzo prostą obsługą. Maszyny te pracują jedynie w momencie docisku ramienia grzewczego, dzięki czemu są urządzeniami oszczędnymi i bezpiecznymi. Zgrzewarki impulsowe do folii są najprostszym rozwiązaniem do zamykania worków foliowych lub zgrzewania rękawów, pozwalają jednak uzyskać szczelne zamknięcie i zgrzanie praktycznie każdego opakowania.

Innym rodzajem popularnych zgrzewarek są zgrzewarki oporowe. Ich działanie jest nieco bardziej skomplikowane i różni się w zależności od rodzaju zgrzewarki. Za ich pomocą możliwe jest zgrzewanie doczołowe, punktowe, liniowe oraz garbowe. Ze względu na fakt, że są to urządzenia w pełni zautomatyzowane, często wybierają je duże firmy, jednak ich używanie wymaga odpowiedniego przeszkolenia.

Poza tymi podstawowymi rodzajami zgrzewarek, na rynku dostępne są także inne rodzaje tego urządzenia:

  • zgrzewarki ciągłe,
  • zgrzewarki do tub PP,
  • zgrzewarki medyczne -  próżniowe, impulsowe, rotacyjne,
  • zgrzewarki kątowe i kloszowe.

Odpowiednio dobrany rodzaj zgrzewarki gwarantuje, że urządzenie to doskonale sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej lub średniej firmie.

Opracowanie:

Techno PPHU Jan Ziomek sp.j

Wrocław , Tadeusza Kościuszki 150

Podziel się