Artykuł sponsorowany Rodzaje drewna oraz ich zastosowanie

Rodzaje drewna oraz ich zastosowanie

Na rynku znaleźć możemy kilka różnych gatunków drewna. Każdy gatunek drewna ma inne cechy oraz właściwości, dlatego też mają zróżnicowane zastosowanie. Decydując się na wybór drewna, musimy najpierw przemyśleć, do jakiego celu go wykorzystamy. Inny typ drewna stosuje się bowiem do opalania, jeszcze inny sprawdzi się do budowy więźby dachowej. Warto więc poznać zastosowanie poszczególnych typów drewna dostępnych w tartakach.

Drewno przeznaczone na opał

Drewno jest często wykorzystywanym materiałem opałowym, ponieważ można je stosować zarówno w kominkach, jak i standardowych kotłach. Istnieją gatunki drewna, które cechują się dużą wartością opałową oraz podczas spalania wytwarzają przyjemny zapach. Z całą pewnością lepiej zainwestować w drewno z drzew liściastych. Przede wszystkim drzewa iglaste mają dużą zawartość żywicy, która podczas procesu spalania wydziela nieprzyjemny zapach oraz pozostawia trudny do usunięcia osad. Do palenia w kominku zaleca się użycie drewna bukowego bądź dębowego, ponieważ są to tak zwane drewna twarde, które równo się spalają oraz wytwarzają dużą ilość ciepła. Najlepszą wartość opałową ma drewno, które było sezonowane przez około 2 lata ze względu na niską wilgotność.

Zastosowanie tarcicy

Tartaki zajmują się wytworzeniem oraz sprzedażą tarcicy różnego typu. Tarcicą możemy nazwać przetarte drewno, z którego powstają belki, deski czy też listwy. Tarcica może zostać wykorzystana między innymi do stworzenia konstrukcji dachowej. Do wybudowania więźby dachowej wykorzystuje się najczęściej drewno z drzew iglastych, takich jak sosna czy też świerk, ponieważ jest nie tylko trwałe, ale także tanie. Warto pamiętać, że drewno przeznaczone do budowy dachu musi być odpowiednio przygotowane – czyli między innymi wysuszone oraz poddane procesowi impregnacji. Dzięki temu drewno jest odporne na wilgoć, pleśń, a nawet ogień. Tarcica sprawdzi się również w przypadku prac stolarskich oraz do produkcji podłóg czy też drzwi.

Warto zakupić drewno w tartaku

Z całą pewnością powinniśmy zainwestować w drewno pochodzące ze sprawdzonego źródła, dzięki czemu będzie ono posiadało wszystkie pożądane właściwości. Warto zapoznać się z ofertą tartaku takiego jak Drewnex Grzegorz Pyrtek. Firma od lat specjalizuje się w sprzedaży drewna o różnym przeznaczeniu. Wybór sprawdzonego tartaku jest bardzo ważny, ponieważ rzetelna firma dobrze przygotuje drewno, które zostanie wykorzystane na różne sposoby. Zaawansowane zaplecze produkcyjne oraz doświadczenie pracowników są gwarancją dokładnego obrobienia drewna oraz jego wysuszenia. Warto nadmienić, że tartak zajmuje się obróbką różnych gatunków drewna, dzięki czemu klient może zdecydować się na wybór produktu o najlepszych cechach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas