Artykuł sponsorowany Przydatne cechy materiału opałowego, jakim jest brykiet.

Przydatne cechy materiału opałowego, jakim jest brykiet.

Brykiet jest materiałem będącym opałem, który doskonale sprawdza się jako zastępstwo drewna kominkowego. Do jego produkcji wykorzystuje się rozdrobnione odpady drewniane, częściowo przypominające pellet. Brykiet lubiany jest za swe właściwości ze względu na niską zawartość wilgoci, w porównaniu do klasycznego drewna. Oznacza to, że ten materiał opałowy pali się wolno i w sposób stopniowy.

Jak wygląda brykiet?

Ten rodzaj surowca cechuje się drobnoziarnistą i równocześnie mocno sprasowaną strukturą. Do tworzenia brykietu stosuje się materiały takie jak: trociny, torf, miał o pochodzeniu węgla kamiennego i drzewnego oraz słomy. W związku z tym w wielu przypadkach przypomina on swym wyglądem prostokątne kostki lub takie w kształcie walca. Należy wiedzieć, że jego właściwości związane z wolnym spalaniem są ściśle zintegrowane z dużym zagęszczeniem brykietu w stosunku co do jego objętości. Dużą zaletą tego materiału opałowego możliwego jest to, że nie trzeba go sezonować tak jak klasycznego drewna. Dlatego też zakupiony brykiet potrafi stanowić doskonałą alternatywę tradycyjnych polan.

Brykiet drzewny – jego podstawowe cechy.

Ten materiał opałowy produkowany jest z drobnych odpadów drzewnych, które poddawane są działaniom wysokiego ciśnienia. Dzięki temu brykiet nabiera swój kształt bez dodatkowych wiążących chemicznych substancji. Należy wiedzieć, że tworzywo to było znane przed wybuchem II wojny światowej. Natomiast pełna produkcja tego materiału ewoluowała w latach 80. XX wieku. Stosowanie brykietu jest w 100% ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Wynika to z braku chemii w jego składzie. Dużą zaletą drewnianej wersji jest możliwość magazynowania w pomieszczeniach przez bardzo długi czas. Dlatego warto rozważyć swój sposób palenia w kominku czy piecu oraz przyjrzeć się ofercie proponowanej przez firmę Wimns. Jest to dystrybutor brykietu drzewnego charakteryzującego się doskonałymi właściwościami energetycznymi.

W jaki sposób powstaje brykiet?

Formowanie tego materiału opałowego odbywa się przy użyciu maszyny nazywanej brykieciarką. Urządzenie to pracuje na zasadzie działania wysokich temperatur oraz dużemu ciśnieniu. Tworzenie brykietu, zwłaszcza drzewnego składa się z kilku etapów. Do podstawowych kroków należy przede wszystkim komponowanie całej mieszanki odpadów pochodzenia roślinnego, dozowanie poszczególnych części, mieszanie, prasowanie oraz tak zwane, uszlachetnianie. Wszystko to wpływa w znaczny sposób na kształt bryły oraz zwięzłość jej struktury. Należy wiedzieć, że maszyn do formowania (brykieciarek) można spotkać kilka rodzajów, między innymi hydrauliczne, tłokowe i ślimakowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas